BioWare ujišťuje, že Dragon Age 4 bude primárně singleplayerové
zdroj: BioWare

BioWare ujišťuje, že Dragon Age 4 bude primárně singleplayerové

6. 12. 2021 12:15 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Stejně jako se v BioWare 7. listopadu (protože November 7 – N7) slaví den Mass Effectu, je čtvrtý prosinec dnem Dragon Age. Jde sice primárně o svátek komunity téhle série RPG, i z oficiálních zdrojů ale letos přišly nějaké ty drobné střípky ohledně nadcházejícího Dragon Age 4.

Kromě dvojice povídek o Šedých strážcích a nekromantech se v příspěvku na blogu objevila následující poznámka: „Když už mluvíme o nových světech a příbězích hodných prozkoumání, chtěli bychom vám říct, že tvrdě pracujeme na dalším herním zážitku ze světa Dragon Age se zaměřením na režim jednoho hráče. Těšíme se na další rok, až vám budeme moct prozradit víc o tom, na čem pracujeme.“ Zdá se tedy, že si Dragon Age 4 v seznamu možných titulů, které by se formou nového traileru mohly objevit na pátečním slavnostním předávání The Game Awards 2021, můžeme škrtnout.

zdroj: BioWare

Zmínka o zaměření na prožitek ze singleplayeru pak odkazuje na oznámení z letošního února, kdy EA ustoupila od původních plánů na Dragon Age 4 coby hry jako služby. Ještě v roce 2019 mělo jít o live service online RPG v duchu vydavatelské taktiky titulů s dlouhodobou životností. Neúspěch looter shooteru Anthem, a naopak obří úspěch singleplayerového Star Wars Jedi: Fallen Order nicméně Electronic Arts přiměl tento postoj přehodnotit, a tak se vývoj hry tehdy restartoval s důrazem na zážitek jednotlivců.

BioWare se v posledních měsících a letech potýká s odlivem dlouholetých zaměstnanců. Minulý měsíc studio opustil kreativní ředitel Dragon Age 4 Matt Goldman, který projekt převzal po svém předchůdci Mikeu Laidlawovi před čtyřmi lety. Před rokem dal sérii sbohem i její hlavní producent Mark Darrah, kterého na pozici nahradil relativní nováček Christian Dailey.

Nejnovější články