Activision posílá k cheaterům domů soukromé detektivy
zdroj: Activision

Activision posílá k cheaterům domů soukromé detektivy

16. 9. 2020 15:00 | Novinky | autor: Šárka Tmějová |

Pokud vydáváte multiplayerový titul na PC, dříve či později se v něm objeví nejrůznější podvodníčci. Někteří z nich chtějí jen zkazit hru ostatním, spousta autorů cheatovacích programů si ale z jejich tvorby udělala regulérní živobytí. Vydavatelé Call of Duty, Activision, teď podobným podnikavcům vyhlásili nekompromisní válku.

Servery počítačových verzí Modern Warfare a Warzone jsou nejrůznějšími aim boty a wall hacky prolezlé. Tvůrci proti nim zkoušejí bojovat vlnou banů, jedním z méně tradičních řešení bylo umístit podvodníky do společných lobby, kde si mohou poměřovat sílu svých podvodných prográmků. V posledních měsících ovšem společnost usoudila, že než banovat tisíce jedinců, bude snazší zatnout tipec přímo autorům cheatů.

V srpnu podal Activision žalobu na firmu CXCheats, která na svém webu prodávala mimo jiné cheaty právě pro Call of Duty. Společnost se omluvila a všechny zmíněné programy odstranila.

Na začátku září vydavatel kontaktoval dalšího výrobce cheatů GatorCheats. Podle webu CharlieIntel mu první předvolání mělo být doručené už v květnu, majitel firmy si ho nicméně nepřevzal. O zářijové předání se tak postaral soukromý detektiv, kterého Activision poslal přímo k němu domů.

GatorCheats se k dopisu vyjádřil na Discordu – má se zavázat, že nebude vytvářet a prodávat nejen cheaty pro Call of Duty, ale ani pro žádnou jinou hru z portfolia Activision Blizzard. Případné odmítnutí podle právníků společnosti vyústí v soudní spor.

Soud si GatorCheats dle svých slov nemůže dovolit. Na uživatele dále apeluje, aby se nesnažili cheaty shánět ani nikde jinde, protože očekává, že vůči ostatním poskytovatelům cheatovacích programů Activision podnikne obdobné kroky.

Activision se k posledním žalobám a mimosoudním dohodám s výrobci cheatů oficiálně nevyjádřil. Ovšem vzhledem k tomu, že má jeho free-to-play Warzone přes 75 milionů hráčů a nabízí meziplatformní hraní, které se má v příštím díle Black Ops Cold War ještě rozšířit, dává smysl, že se problém snaží potírat. Což se mu daří efektivněji, když jde přímo ke zdroji, ne za podvádějícími jednotlivci.

Nejnovější články