zavřít

Star Trek: Elite Force 2 - návod 2.díl

- Návod autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Druhá část nejpodrobnějšího českého průvodce pro sci-fi FPS ze světa Star Treku obsahuje řešení 3. - 7. mise, výčet všech tajných místností nebo trofejí a obrázky, jak správně složit logické hlavolamy.

Autor: McMichal
Publikováno: 1.srpna 2003


Po nedávné recenzi sci-fi first-person akce Star Trek: Elite Force 2 od Ritual Entertainment a Activision vám nyní přinášíme velmi podrobného průvodce celou hrou, s nímž by ji měli dokončit i naprostí začátečníci. Nezapomeňte také, že porozumění úkolům misí nebo dialogům vám dost usnadní volně stažitelná čeština. První díl návodu s radami do začátku naleznete zde a dnes nás čeká místy docela složitý průchod prostřední části hry.

 Rady pro pokročilé

- Jak nalézt trofeje je v návodu opět označeno kurzivou.

- Doplňování munice či zdraví zde nefunguje zcela stejně jako u jiných her, stačí jen použít daný přístroj na doplnění a netřeba u něj stát plus zdlouhavě držet tlačítko pro akci.

- Zcela jistě stojí za to nenahrávat ihned pozici, jakmile vás zabijí, v mnoha částech hry totiž následuje odlišná animace vašeho selhání.

- Většina skrytých místností s trofejemi jsou za porušenou zdí, jejíž trhlinu lze najít pouze díky druhému „strukturálnímu“ módu vidění u trikodéru.


Mise 3: Derelict (USS Dallas) - pokračování

 Dallas Level 1b (počet tajných místností/trofejí: 2/3)
Jděte jedinou možnou chodbou až do místnosti s výhledem na vesmír. Poté, co neznámá kreatura částečně napraskne dveře, vystřelte na ně ze zbraně. Z následujícího konce chodby se zablokovanými dveřmi zabočte vpravo k žebříku a slezte po něm k průlezu (pokud polezete žebříkem nahoru a otevřete dvířka u stropu, najdete za nimi trofej). Proplazte se jím až k dalšímu žebříku vedoucímu tentokrát nahoru, za jehož poklopem se po rozstřelení dveří skrývá v tajné místnosti trofej. Chodba vede zpět na začátek k první, dříve však zablokované křižovatce a právě zde se poprvé setkáte tváří v tvář skupině nových nepřátel.

Jakmile však projdete dalšími dveřmi, dostane se váš tým pod útok a vy musíte na panelu uprostřed místnosti, vyřešit další ze spojovacích hlavolamů (viz. obrázek). Pokud nechcete přijít o trofej, před vyřešením hlavolamu dejte přednost průzkumu místnosti za reaktorem nahoře. Až se znovu shledáte se svým týmem, vraťte se stejnými dveřmi zpět a na konci chodby se opět vpravo nachází žebřík. Dole stiskněte tlačítko na zdi a po vysunutí konzole spojte další obvody (viz. obrázek). Tím se vám otevře výtah hned u žebříku a v něm stačí už jen správným tlačítkem odjet.

Pokud jste již od samého začátku pečlivě sbírali trofeje, po tomto kole byste jich měli mít na kontě rovných 10, což v hlavním menu otevírá první bonusový level. Připomínám, že popis všech bonusových levelů naleznete na konci poslední části návodu.

 Dallas Level 2 (počet tajných místností/trofejí: 1/3)
V chodbě opodál vám odtáhnou Frenklina, který býval členem vašeho týmu. Od onoho incidentu pokračujte dále a nedaleko po pravé straně naleznete v místnosti s mrtvolou munici. U modrého silového pole zabočte doprava a dostanete se tak na rozcestí, od kterého vedou dvě podobné cesty, které se později opět spojují. Na konci každé chodby vede žebřík dolů, jestliže se vydáte k žebříku vlevo a slezete po něm jen o patro níže, máte šanci na další trofej - stačí jen použít dveře vlevo (ozve se zvláštní zvuk), stejně tak vpravo a poté uprostřed, kde ona odměna leží. Vydáte-li se naproti tomu od křižovatky vpravo a budete prolézat průlezy až do místnosti těsně před můstkem, čeká tam na vás druhá trofej. Centrum obou možností je můstek, před kterým je třeba rozstřelit dveře.

Po delší animaci opusťte můstek středovými dveřmi a následujte červenou šipku na radaru zpět k modrému poli. Před ním se proplazte trhlinou v pravé stěně a v místnosti další trhlinou - přímo mezi obě modrá pole. Tady si všimněte malého ovladače na protější zdi, kterým deaktivujete obě pole. Dále pokračujte několika místnostmi, až do teleportační místnosti (cestou, krom mrtvého páru v jedné místnosti nic není).

Teleportační stupínek se skládá ze šesti teleportačních kruhů, pokud si stoupnete na zadní a přitom podezřele osvětlený napravo, ozve se zvuk nalezení tajné místnosti a po chvilce doslova přiletí ke dveřím trofej (viz. přiložený obrázek). Dojděte k ovládacímu panelu (v místnosti je jak lékárna, tak munice) a teleport spusťte. Před vámi je další časově omezený úkol - dostat se na můstek k Chellovi. Stačí jen následovat chytrou šipku na radaru a cestou střílet mimozemský odpor.

 Information Gathering Mission (počet tajných místností/trofejí: 1/1)
Opusťte můstek turbo-výtahem, v hangáru vás čeká Chell u prostředního modulu (raketoplánu, chcete-li). Zájemci o trofej jděte od výtahu na konec pravé chodby, kde v místnosti seberte opřenou součástku. Jedním ze tří vchodů se dostaňte do hangáru a u levého raketoplánu na levém křídle odkryjte poklop, kde vyměňte poškozenou součástku za novou. Odměnou vám bude zadní přístup do modulu k trofeji. S přítelem si promluvte a po chvilce se něco pokazí, jděte proto dovnitř raketoplánu a jak vám sám Chell říká, na levý panel použijte trikodér a vyrovnejte v hlavolamu známou signaturu. Poté vyjděte z modulu.


Mise 4: Demise (první level z demoverze)

 Attrexian Station Level 1a (počet tajných místností/trofejí: 3/6)
Hned po přistání si přichystejte zbraň na nemalý odpor v podobě nepřátelského „uvítacího výboru“. K co nejmenší ztrátě na životech by vám mohly dopomoci okolní kontejnery, které při střelbě vybuchují a zvláště pak jejich svazek přímo nad vámi. V pravém zadním rohu hangáru odstřelte dveře a za nimi po doplnění zdraví použijte trikodér na panel, čímž vypnete nepříjemné plameny opodál. Nyní z vedlejšího rohu vyskákejte po bednách a jděte podél zdi (pokud v místnosti zmíněným panelem plameny nevypnete, riskujete právě zde popálení z trubek) až ke dveřím, kde vás z obou stran znovu napadne pár příšer.

Pomocí blízkého panelu otevřete dveře a spěchejte do chodby zachránit atakovaného Attrexiana, který se po vaší záchraně přesune k ovládací konzoli (nalevo od jeho pozice naleznete munici i lékárnu). Kus od něj projděte dveřmi k ovládacímu panelu, kde v hlavolamu spojte obvody (viz. obrázek) a vraťte se ke svému novému příteli. Za ním použijte další panel ovládající tentokrát vozík, který vám prorazí cestu dále. Úzkou chodbou dojděte až k žebříku vedoucímu nahoru, kde se na zdi vyjímá munice. Za stálého náporu pokračujte až k dalším dvoum Attrexianům. Jeden z nich jménem Avak se rozhodne jít s vámi, následujte a kryjte ho do vedlejší místnosti, kde se po chvíli protrhne stěna a vše živé vtáhne do vesmíru (včetně vás, pokud nepůjdete podél zdi). V místnosti napravo je tlačítko pro zakrytí trhliny a zároveň další munice se zdravím.

Stále se držte Avaka, u dalších dveří se chopí konzole a vám nezbývá než ho krýt do té doby, dokud dveře neotevře. Za dveřmi je muniční sklad, kde si vezměte především novou attrexianskou zbraň, ale také doplňte potřebnou munici či zdraví. Pokud vytáhnete svůj trikodér a druhým módem se podíváte na zadní stěnu, zjistíte, že se dá (i když ztěžka) prostřelit. Za ní je jakási roura, která vede do úplně nového rozměru ve stylu klasické 8mi-bitovky Mario - páni autoři, jak je vidno, mají nemalý smysl pro humor. Zde z bočního pohledu sbíráte všech 6 trofejí a přeskakujete z jedné plošinky na druhou (pokud spadnete, do roury se můžete vždy vrátit).

Avak se ovšem v mžiku vrací vypořádat se s novými kreaturami - zde nastává nejkritičtější bod, kdy mohou vašeho spolubojovníka zabít. Pak se stačí vrátit k místu, kde jste na oba Attrexiany narazili a následující animace se liší v závislosti na tom, zda-li vám spolubojovník v poslední části souboje padl. Pokračujte dveřmi za Attrexianami a na konci chodby je pro vás připravený výtah.

S úspěšným nalezením dalších trofejí, by celkový stav měl nyní být 20, pokud tak máte, odemkla se vám druhá bonusová úroveň ve hlavním menu.

 Attrexian Station Level 1b (počet tajných místností/trofejí: 0/0)
Přímo před vámi spatříte na rozcestí prchajícího Attrexiana před příšerou, toho ovšem nelze zachránit, ať budete seberychlejší. Vydejte se, stejně jako ostatní nepřátele z rozcestí, doprava (nalevo jsou položené náboje do attrexianské zbraně). Až dorazíte do místnosti se dvěma přeživšími Attrexianami (pokud máte nedostatek nábojů a dostatek životů, ještě před rozhovorem projděte dveřmi naproti), jeden z nich vám spustí výtah a vy v horním patře musíte použít panel. Nedaleko na tomto patře najdete dveře, za nimiž je chodba vedoucí k žebříku (munice + zdraví). Použijte ovládání od vrat a projděte dalšími dveřmi (munice), až do hlavní kontrolní místnosti. Nyní je vaším úkolem odrazit vlnu nepřátel, která se sápe k attrexianskému velícímu důstojníku.

 Attrexian Station Level 2b (počet tajných místností/trofejí: 1/0)
Od havárie jděte se svým novým lidský přítelem bočními dveřmi, dorazíte až do prostornější haly, kde za sklem spatříte attrexiánskou inženýrku. Vylezte po žebříku a po trubkách přelezte k místu, kde se objevuje plamen. Jakmile uhasne, přeskočte na protější stranu. Za dalšími dveřmi na vás čeká spojovací hlavolam (viz. obrázek) a sada nábojů. Poté se vraťte k inženýrce (další náboje) a doprovoďte jí dvěma výtahy až ke stroji (výtahem lze vyjet nahoru do tajné místnosti s municí i zdravím), který se snaží spustit a vy jí musíte přitom uchránit.

 Information Gathering Mission (počet tajných místností/trofejí: 1/1)
Kapitán si vás žádá na ošetřovně, cestu byste měli už znát (tam si lze opět doplnit štíty na následující misi). Další zastávka je v knihovně, kam vás odveze turbovýtah. Následujte šipku na mapě a cestou potkáte Telsii, v rozhovoru máte na výběr: 1) pomůže vám s daty v knihovně 2) odejde. V knihovně použijte panel naproti dveřím a informace prolistujte (jestliže jste Telsii požádali o společnost, dá vám k informacím výklad). Vyjdete-li z knihovny a dáte se vpravo na konec chodby, za dveřmi najdete schodiště vedoucí k trofeji. Vraťte se do výtahu a v následujícím patře dojděte do plánovací místnosti.


Mise 5: Discovery

 Drull Ruins Level 1a (počet tajných místností/trofejí: 1/1)
Ještě před mostem je oblouk, na který lze vylézt z pravé strany a najít tam trofej. Jděte přes most k místním domorodcům - Drullům. Po skončení rozhovoru se vydejte do dolu.

 Drull Ruins Level 1b (počet tajných místností/trofejí: 5/5)
Nejprve před bránou zkuste použít panel, abyste získali úkol do zápisníku. Na levé stěně, hned vedle neznámého přístroje, rozstřelte naprasklou zeď. Po trhlinách ve zdi vyskákejte až na bránu, odkud zahlédnete několik stvoření podobajících se pavoukům. Abyste se při pádu nezranili, slezte pomocí levé římsy dolů, kde se po vašem dopadu zřítí sloup. Střelte do sudů pod druhým sloupem a ten vám zpřístupní cestu dále. Napravo za zbořenou zdí přeskočte porušený kámen (je třeba použít zvýšený skok - skok + skrčení) a naleznete trofej. Po další cestě zahlédnete žlutého pavouka, u něj se nachází zdraví i munice.

Na nádvoří pak na pavouky poprvé nezaútočíte, nýbrž se potřebujete dostat k nedalekým dveřím (nory pavouků nelze zničit), kde seberte zásobníky do zbraně a vyřešte vlnový hlavolam - tím nahodíte primární generátor. Vraťte se ke hlavní bráně a ta se po smrti dalších pavouků sama otevře. Další průzkum povede po schodech na straně, kde panelem odstraňte závory (vpravo jsou náboje, uprostřed zdraví, ale nedaleko od něj také obří pavouk). Nahoře vám Chell poradí, abyste vzali svůj trikodér a přepli na infrastrukturní vidění (od tohoto levelu máte také nově 2 další módy: bio-sken a detektor plynu) . Na podlaze uvidíte zvýrazněná místa, kde se podlaha propadá. Na druhou stranu přeskákejte buď po bílých místech nebo chytře použijte pravý ochoz vedoucí do nástrahy. Ppokud spadnete, vyhrnou se na vás pavouci, ale boční zeď lze rozstřelit a dojít zpět na začátek pasti.

Před vchodem spadne bedna, kterou rozstřelte a získáte tak další trofej. Vchod vede ke dveřím, kterými vpustíte zbytek svého týmu (nalevo přeskočte římsu rovnou na střechu s 1.trofejí a pro druhou si jděte obtížnější cestou - viz. obrázek - po ochozu podél pravé zdi, kde v rohu přeskočte na nižší římsu a vyberte obsah tmavého koutu). Spolu s ním pokračujte k dalším uzamčeným dveřím, které Chell otevře. Zapněte panel před mostem a přejděte pouze po sunoucích se blikajících deskách. Na druhé straně je nepříjemný obří pavouk, ale u něj hned zdraví a munice. V nižší místnosti najdete panel, další náboje a dveře dál. Dojděte až dolů (pod schody zdraví s municí) k další kolosální bráně a za ní zničte gigantického pavouka (platí na něj každá zbraň, blízko leží náboje). Naproti bráně je malá ulička, v níž za dveřmi najdete poslední trofej levelu. Za gigantickým pavoukem je výtah.

 Drull Ruins Level 2a (počet tajných místností/trofejí: 1/0)
Po chvilce se spustí automatický obranný systém v podobě střílen na čtyřech sloupech okolo, mechanismy zničte a otevřou se dveře (u jedněch zavřených najdete zdraví i munici). Naproti dveřím je na stěně 5 různých znaků, všechny libovolnou zbraní zasuňte a vraťte se do předchozí místnosti. V nově otevřené místnosti zatlačte kameny na stěně v pořadí odshora dolů (viz. obrázek), odměnou je výkonná energetická hůl - druhý mód zbraně dočasně zmrazí nepřátele v bezprostřední blízkosti. V další místnosti je past v podobě jedovatého plynu. Vytaste trikodér a přepněte na detekci plynu, u čtyř různých otvorů je plyn vidět, díry zaletujte fáserem a projděte dále.

 Drull Ruins Level 2b (počet tajných místností/trofejí: 8/4)
Jděte tunelem a po animaci přepněte na Bio mód u trikodéru, spatříte paprsky, přes které se dostaňte k poli, u kterého použijte panel. Napravo je naprasklá stěna, za níž se skrývá trofej. Jděte napravo ke kapslím (obejdete-li stroj zleva, naleznete náboje) a až vás poslední z nich vyveze nahoru, přeskočte ke dveřím (vpravo zdraví + munice). U kapsle v další místnosti jděte nalevo do rohu zdi, kde po odsunutí plechové části stěny naleznete další trofej. Dostaňte se k panelu, jímž zprovozníte konteinery napravo.

Vyskočte na jedoucí vzhůru (pojedete-li výše, najdete zde zásobník) a pak přeskočte na protější - jedoucí dolů, abyste se dostali na plošinu (pod plošinou se skrývá druhý zásobník), odkud už hravě dojdete k dalším dveřím. Stiskněte panel a až k vám dorazí kontejner, skočte mu na střechu a nechte se vézt (pokud nechcete ovšem přijít o trofej, seskočte z pohybujícího se kontejneru na tunel, kde na vzdálenějším konci leží trofej).

Kontejner vás doveze k plošině pod tunelem s dalším zásobníkem, ale hlavně žebříkem dovnitř tunelu. S aktivním trikodérem se dostaňte přes další nástrahy a u silového pole rozstřelte nenápadný poklop přímo pod sebou. Pomocí žebříku na druhé straně pokračujte tunelem (po stranách je munice a zdraví). Následuje další plynová past, ve které je třeba použít trikodér na ovládací panel a zjistit si, z jaké strany čtyř sloupů uchází plyn - strany pak následně zaletujte. Přejděte přes zrádný most se střídavě mizící podlahou (jakmile obdélník pod vámi začne blikat, je třeba rychle přeskočit na další) a na druhé straně použijte panel (leží zde zásobník). Další z trofejí najdete, pokud se postavíte na tmavý kruh a přímo nad sebou rozstřelíte trhlinu, kruh pod vámi vás vyveze do tajné místnosti. Jděte zpět přes most a zahněte doprava.

 Drull Ruins Level 2a (počet tajných místností/trofejí: 2/1)
Zpět ve chrámu se svým týmem pokračujte nově zpřístupněnými dveřmi do místnosti, kde pouze vyjděte po schodech do dveří. Na levé straně před schodištěm je znovu pět symbolů, které násilím zatlačte do zdi a ta se následně odsune, zde se skrývá trofej. Jestli se divíte, co je s druhou tajnou místností, jedná se o místnost s magickou holí, kterou jste mohli získat už dříve, pokud jste ji ovšem nezískali, můžete to nyní napravit.

 Drull Ruins Level 2c (počet tajných místností/trofejí: 4/2)
A je zde další místnost s nástrahami, tentokrát v podobě palebných strojů u stropu. Ty je třeba ničit, dokud Chell nedoběhne k počítači a systém nevypne (nalevo munice + zdraví a vpravo další munice). V následující místnosti se potkáte s dvěma Idrylli (druhý počítač v místnosti lze použít a napravo od něj pak vybrat tajnou místnost s několika málo jednotkami štítu). Následně jeďte výtahem na pomoc jejich bratrovi a synovi zároveň. Na rozcestí vpravo je poklop na rozstřelení, kde se skrývá zásobník. Vpředu za bednou je úzká chodbička vedoucí k trofeji. Z rozcestí jděte nalevo a po pravé straně uvidíte zdraví i munici, v následující místnosti skolte tužší příšeru a panelem sesuňte lávku, za dalšími dveřmi už je hledaný Odrylo. Hledači trofejí ovšem ještě před setkáním slezou k větráku z místa u poškozeného zábradlí a tam už uvidí, co hledají (zpět se lze dostat žebříkem na druhé straně).

 Information Gathering Mission (počet tajných místností/trofejí: 1/1)
Opusťte můstek (na něm si můžete pouze promluvit s Telsiou o Attrexianech, ale rozhovor nemá žádnou důležitost) a po výstupu z výtahu se dejte chodbou vlevo. Vstupte do dveří s ochrankou (jedny dveře před kajutou Kleey je tajná místnost s trofejí) a v rozhovoru s Kleeyou máte následující výběr: 1) odložíte přednášku o její planetě na někdy jindy - odejdete z kajuty 2) rádi se dozvíte něco více o její planetě - přesunete se do astrometrie a po animaci vás zavolá kapitán na můstek.

Jestli-že jste zvolili odpověď č.1, budete Telsiou pozváni do jejího apartmánu s číslem 0740 (dvě dveře zpět) a tam si můžete romanticky promluvit o hvězdách s následujícími odpověďmi: 1) nemáte čas na jejich obdivování - odejdete z kajuty 2) řeknete jí, že nejsou zdaleka tak krásné jako ona. Volba druhé odpovědi, rozšíří rozhovor o následující odpovědi: 1) chladná odpověď 2) pozitivní odpověď - slíbíte jí dovolenou na planetě Risa. Po rozhovoru vás Tuvok zavolá na můstek. Z můstku opět odejděte výtahem, tentokrát na další trénink do simulátoru od Kobana.

S počtem 35 trofejí se otevírá již 3. bonusová úroveň ve hlavním menu.


Mise 6: Destruction

 Enterprise Deck 8 (počet tajných místností/trofejí: 0/2)
Vyjděte z teleportační místnosti a za trhlinou zahněte doprava. V místnosti s Korbanem vše postřílejte, odstřelte také sud uprostřed místnosti u levé zdi - získáte trofej a vyleze za ním po žebříku (lékárna + munice). Napravo zpřístupněte průlez a až propadnete trhlinou, pomozte Tuvokovi zdolat nápor příšer (munice + zdraví). Stisknete-li levý počítač v místnosti, kde jste propadli, místo beden se objeví trofej. Tuvok vám ukáže další průlez, tentokrát vedoucí k Jurot na ošetřovnu. Po její záchraně vám sama otevře průlez dále.

 Enterprise Deck 16 (počet tajných místností/trofejí: 0/1)
Vylezte z průlezu a u dveří najdete munici s lékárničkou. Do strojovny se dostanete bočními dveřmi vlevo i vpravo. Uvnitř musíte pomoci inženýru Barcleymu postřílet právě teleportované se nepřátele připevňující nálože u jádra. Až se vám podaří odrazit několikanásobný útok, vyřešte spojovací hlavolam u panelu na stupínku (uprostřed místnosti - viz obrázek). Levý žebřík vede k trofeji. A teď honem na můstek.

 Enterprise Deck 1 (počet tajných místností/trofejí: 0/1)
Velmi kraťoučký úsek, ve kterém je třeba s kapitánem po boku odolávat útoku (obrázek). V zasedací místnosti za vámi levituje trofej.


Mise 6: Remove and Disable

 Enterprise Hull (počet tajných místností/trofejí: 0/1)
Pro záchranu Enterprise budete muset ještě svým trikodérem deaktivovat tři sabotážní přístroje na samotném povrchu lodi. Času ovšem není příliš mnoho a každý přístroj je kryt ze strany polem, kam sice není těžké odlehčenými skoky dopadnout, v tom vám ovšem brání několik nepřátel (nová zbraň k dispozici - energetická odstřelovačka - pro misi jak dělaná). Veškeré cíle jsou označeny na mini-mapě.

Ve druhé části obrany lodi i s posádkou se zmocníte kanónové věže, prostřednictvím které musíte zničit tři červeně vyznačené body na mateřské útočící lodi. Aby to nebylo tak lehké, střílí po vás ona i malé stíhačky, jejichž střely je nutnost zasáhnout dříve než k vám dolétnou (druhý mód střelby je mnohem účinnější, musí se však vždy dobít).


Mise 7: Search & Rescue (druhý level z demoverze)

 Attrexian Colony Level 1a (počet tajných místností/trofejí: 8/2)
Přejděte přes most a pokud máte zájem o zásobník, slezte si pro něj žebříkem a podlezte pod trubkou. U vrat je trhlina, kterou když rozstřelíte, vrata se pootevřou. Vraťte se na přistávací plochu a dveřmi vejděte do malé místnosti, kde se krom lékárničky s municí nachází ještě panel na použití (před návštěvou u dveří použít nešel).

V chodbě za právě otevřenými dveřmi rozstřelte mřížku nalevo a po bednách se dostaňte do šachty (přibližně v polovině cesty je pod vámi jakýsi dírkovaný plech, lze ho rozstřelit a dostat se tak k zásobníku s beryliem). Před dalším mostem sídlí opět lékárna s municí, až most přejdete, vyjděte po schodech nahoru. Skalní příznivci trofejí budou muset odtud jít po římse zpět (směrem k mostu) a za rohem přeskočit doprava na římsu další, kde za dveřmi objeví trofej a žebřík vedoucí na místo hned u schodiště (viz. obrázek).

Vydejte se uličkou doprava, cestou narazíte na bedny po pravé straně blízko mrtvoly, mezi nimiž je u země otvor skrze zeď ke konteineru. Pokud ho odstřelíte, v místnosti se koukněte skrze nezničitelnou mříž na vzdálenou tabulku s čísly, tyto čísla 715151337 zadejte na zámek u dveří z druhé strany a už jen zírejte na propagační plakát s opičkou. Na konci uličky na vás vyskočí jedna z mnoha příšer přímo z odpadkového konteineru, na tom by nebylo nic extra zajímavého, kdyby uvnitř neležel zásobník. V podchodu, odkud se ozývá volání o pomoc, rozstřelte dveře, najdete zde dvojici raněných Attreaxianů a u nich jeden zásobník. Na druhé straně průchodu se krčí attrexiánský inženýr za krabicemi, který ochotně půjde s vámi.

Doveďte ho před most k vyššímu panelu a sami se postavte k vedlejšímu a zároveň nižšímu. Jakmile inženýr začne odpočítávat, na jeho povel stiskněte tlačítko (stisknutí vyžaduje přesnost). Abyste získali další trofej, budete muset z inženýrovi pozice přeskočit na levé zábradlí mostu a po něm přeběhnout na druhou stranu, zde se krčí ve tmě odměna. Hodilo by se vám brnění? Pak stačí sejít po schodech k mostu a otevřít dříve zavřené dveře.

Nyní se vraťte ke zraněným Attrexianům a poté jednoho z nich následujte. Jakmile vás dovede do další části, jděte nalevo ke dveřím s lékárničkou a následuje animace, kde na nebohou Attrexianku spadne ošklivý netvor, kterého musíte zneškodnit (všude okolo je u beden dostatek munice). V místě, kde příšera dopadla, střelte do pokyvující se konstrukce, ta určí trhlinou v zemi váš další postup.

 Attrexian Colony Level 1b (počet tajných místností/trofejí: 5/2)
Jděte jedinou možnou cestou, až narazíte na rozcestí, vpředu je rozbitý panel a hned naproti němu nefunkční ventilační tunel, na jehož konci naleznete muniční kufřík. Kromě munice leží ve vodě jedna z pěti malých bedýnek, kterou použijte. Při použití všech pěti bedýnek se otevře tajný muniční sklad. Vraťte se na rozcestí a pokračujte cestou dál, jakmile bude chodba zahýbat, po pravé straně si všimněte protržené sítě, kterou prolezte. Po levé straně z místa, kudy přileze příšera, rozstřelte zeď a za ní najdete brnění + 2/5 bedýnek. V místnosti naleznete zásobník a spojovací hlavolam na vyřešení (viz. obrázek).

Dojděte zpět na rozcestí a dříve nefunkční panel použijte, za dveřmi je panel otevírající mříž opodál (munice + zdraví). Dojděte na ono místo [3/5 bedýnek] a po levé straně hledejte užší chodbu, na jejíž konci [4/5 bedýnek] vyjděte po schodech k dalším dveřím (lékárnička+munice). Lovci trofeji ze schodů přeskočí na levé zábradlí a na konci mostu vyberou odměnu. Kus dál spatříte svůj tým, ale zároveň se propadnete k větší příšeře, po její skolení použijte panel a vylezte po vysunutém žebříku [5/5 bedýnek]. Hned napravo jsou další dveře (cestou zásobník) a také si můžete otevřít mříže k předešlým zásobám zdraví i munice.

Pokud jste zatlačili všech pět bedýnek po celém levelu, mřížemi projděte, seskočte do vody a naproti dveřím v rohu je otevřená tajná chodba vedoucí do ještě tajnější místnosti s hromadou zásobami a „krabicovým ochráncem“, po jehož zničení se odkryje železná zásoba výbavy v podlaze. Podaří-li se vám přeskočit na druhou stranu protékajícího kanálu, budete odměněni trofejí za bednami. Do dveří s trhlinou střelte a po rozhovoru s Attrexiany použijte panel u dveří a vylezte po vysunutém žebříku.

Dokončení příště.

Stáhněte si: Demo, Čeština, Cheaty, Trailer, Trailer 2, Dedikovaný server, Screenshoty

Související články: Recenze, Ostatní díly návodu, První dojmy, Preview, Star Trek: Elite Force recenze (9/2000), Star Trek: Elite Force Expansion Pack recenze (5/2001), Novinky

 

McMichal
připravil: jd

 
 

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.