zavřít

Posel Smrti 2 - návod 2.část

- Návod autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Dokončení návodu na 2. kapitolu s prozkoumáním Angelinina pokoje a především věnování se té třetí, v níž poprvé zavítáte do vesnice Willow Creek a zůstanete uvězněni v cele.

Autor: Lichtenberg
Publikováno: 28. dubna 2010


První část návodu čtěte zde.


2. kapitola (dokončení)

 Angelinin pokoj v hotelu
Namiřte si to tedy do hotelu, kde vás možná překvapí recepční, který na verandě odhání hejno otravných racků. Zeptejte se ho na vše, co je možné v rámci rozhovoru a zeptejte se ho na klíč od pokoje slečny Angeliny. Recepční je bohužel zásadová postava a nechce vám klíč vydat. Jděte tedy před hotel, pravým tlačítkem v inventáři označte chléb, který jste kdysi vzali paní Bibové z bistra, ten se rozdrobí a vy jej zkombinujte s verandou. Hotel opět navštíví rackové a zabaví na chvíli všetečného recepčního.

Jděte do foyer, ukradněte klíč a vydejte se nahoru. V rozkramařeném pokoji, ve které evidentně někdo čmuchal, si prohlídněte zelenou lampu u postele a nechte Darrena, aby v ní našel pěkně uschovanou štěnici. Poté si zahrajte na Antona Chigurha a prohledejte větrací šachtu. Ha! Přijímač! Opusťte pokoj a klíč vraťte na recepci.

 Radista - amatér
Ve městě zamiřte do vetešnictví veterána Eddieho. Prodiskutujte s ním všechno možné a především se zeptejte na nalezený přijímač. Potvrdí vám, že včera slyšel nějaké zvláštní radiové vysílání a nařídí vám, že pokud chcete také poslouchat radiové vlny, musíte sehnat kompas, trubku, sluchátka a měděný drát. Sluchátka se válejí u televize v domě Darrenovy matky, kompas se dá ujmout z dalekohledu vedle telefonu. Na bistru Bibových získejte drát z již tak poničeného světelného poutače nad vchodem a železnou tyč jste nechali před pár minutami na dvorku Fullerova ateliéru. Kleštěmi z Eddieho vetešnictví ještě přeměňte obyčejný drát na měděný drát.

Když nastřádáte všechny požadované materiály, můžete se vrátit za Eddiem, který vám vysvětlí, jak takový hledač signálu funguje. Náhle se ocitnete poblíž hotelu a improvizovaným zařízením jste donucen točit dokola. Nejsilnější signál (tedy nejvíce ta podivná věcička křičí) na stupních 73. Eddie vám díky svému radistickému umění prozradí, kde se vyskytuje zdroj signálu a jedná se o neznámé místo na moři.

 Na Reginaldově lodi
Automatickým předělem se ocitnete na prázdné lodi Reginalda Borrise. Prohlédněte si všechny aktivní místa na palubě a vstupte do podpalubí. Ze stolu vezměte průsvitný papír a mapu. Nejzajímavějším bodem je notebook, který si důkladně proklepněte. Dále seberte fotky ležící vedle něj a v šuplíku pod ním se ukrývá pozornosti neznámý klíček. Obraz napravo skrývá trezor, který však má místo obyčejných čísel nějaké zvláštní kombinace čtyř písmen. Po prozkoumání druhého obrazu visícího nad sófa si povšimnete, že při překrytí oním průsvitným papírem se objeví dlouhá klikatá čára. Pochopíte, že jste právě narazili na anglickou hádanku, která nelze přeložit a splnit lze jen za základních znalostí angličtiny – výsledkem klikaté čáry jsou směry: SW, S, SE, E, NE, NW. Tyto údaje zadejte do trezoru a ten se odemkne.

Získáte disketu (jsme v devadesátých letech, tak se nelekejte!) a jakýsi prsten. Jen co však vložíte nalezenou disketu do notebooku, klekne energie v lodi. Vylezte na palubu a nalevo objevíte kanystr s benzínem. Pohovka napravo skrývá překvapení – zkombinujte jí s klíčkem a objevíte generátor. Do něj vlijte nalezený benzín a loď bude mít náhle energie znovu na rozdávání. Vraťte se k notebooku a prohrabejte různá zajímavá data, která usvědčují Reginalda Borrise.

Jenže nechtěná návštěva, Reginald, stojí kousek od vás a mává na vás svojí krásnou perkusní pistolí. Darren jej praští a unikne na palubu. Poté musíte kliknout na ráhno, posléze na pádlo a Reginald tímto spadne do moře. Tímto nastává jeden z nejhorších kýčovitých záběrů se zamilovaným Darrenem a Angelinou a já měl stále pocit, že se děj jistě vrátí zpátky na loď, tak jako to bylo třeba ve filmu JCVD.

V následujících videích si vyslechnete, že Darrenova matka umírá a že za Angelinou, která se vrátila do Willow Creek navštívil stále žijící Reginald Borris. Darren tedy balí svých pár švestek a ukončí tím druhou kapitolu napínavé adventury.


3. kapitola

Vítejte ve Willow Creek! Jistě poznáváte někdejší sanatorium, ve kterém je nyní hotel pro turisty – hotová Grosse Atraction! Vejděte dovnitř a pokecejte s Murrayem, recepčním, s jehož rozhovory budete trávit v této kapitole moře času. Ochotně vám řekne, že ve vedlejším pokoji bydlí Angelina, ale že jí už od včerejška nespatřil. Nejdříve vyrabujte vestibul. Seberte mu nůž ze stolu a láhev alkoholu, to je aby se inventář nenudil. Poté pokračujte po schodech k pokojům. Kdo se těší na útulnost Darrenova pokoje, tvůrci jej zklamou, jen si totiž odloží tašky a pokračuje v pátrání po své milované.

 V cizím hotelovém pokoji
V patře jděte k malé knihovničce. Použijte nůž na hodiny a získáte dvě baterky. Seberte noviny a volně ležící sirky. Tyto věcičky dobře poslouží na vystrašení Murraye. Vyjděte tedy před hotel a nalevo uzřete kopičku listí. Zapalte noviny sirkami a tím zapalte i listí. Napráskejte údajný požár Murrayovi a ten se vyděsí a půjde jej hasit. Nastane chvíle mu ukrást klíč od Angelinina pokoje. Jděte zpátky nahoru a odemkněte si ho.

Prohlédněte si pokoj. Můžete při tom využít funkci lupy v pravém rohu, která vyznačí všechna aktivní místa v lokaci. Ve skříňce pod televizí se skrývá jakési uspávací sérum, pod obrázkem na stěně se zase schovávají dva zdánlivě čisté papíry. Ha, nějaká zrada, zavětřete! Prozkoumejte postel a z přikrývky si odejměte vlnu. Hra po vás chce vytvořit jakousi svíčku, což je další z hádanek, o jejichž funkčnosti by mohly být vedeny spory. Každopádně do sklenky, která stojí na stole, nalijte alkohol zezdola, vložte do něj provázek z vlny a pomocí sirek zapalte tuto prazvláštní svíčku. Fuj!

S plamenem zkombinujte ty nalezené papíry a čtěte novou zprávu od Angeliny. Vyslechněte si Darrenovy domněnky, které jsou jasné jako facka – Angelinu musel unést Borris nebo někdo jemu podobný. Když pak znovu kliknete na postel, najdete pod ní poklop se zvláštním zámkem. Ten zatím Darren neumí vyluštit, takže odejděte z pokoje i z hotelu a vrhněte se do vesnice Willow Creek.

 Poprvé do Willow Creek
Na cestě hned narazíte na aktivní slečnu, zdejší knihovnici, která si mimochodem živě pamatuje řádění Samuela Gordona z prvního dílu. Pokecáte s ní o různých tématech, ale nakonec vám stejně kamsi uteče. Na levém břehu řeky navštivte Toma, prodavače několika druhů chilli s jedním velkým hrncem. Není příliš kamarádský, takže kdo si chce ve Willow Creek dobře popovídat, přejděte břeh a vejděte do vám nejbližší budovy – místního muzea.

Tam promluvte se správcem Bobbym. Je pěkně ukoktaný a pitomý, ale napovídá vám toho spousta. To bude ta pravá oběť pro klasické adventurové oblbování. Prohlédněte si muzeum a exponáty, hlavně rozbitou vitrínu na levé straně muzea a kroniku rodu Gordonů. Když v tom budete, prohoďte pár slov s nespokojeným turistickým párem a vzadu si prohlédněte za vlasy přitažené strašidelné centrum. Znovu promluvte s Bobbym a zeptejte se ho na vitrínu a na klíč od kroniky Gordonů. V rámci utužení dobrých vztahů pak dojděte k Tomovi a kupte si jedno chilli. To potom dejte Bobbymu, který vám za to dá parádní prskavku.

Promluvte s Bobbym o bublifuku, který má Bobby u sebe (aneb sledujme, jak se nepopiratelná logika činů prvních dvou kapitol vytrácí do ztracena). Bobby řekne, že je prázdný a Darren nabídne svojí pomoc. Nyní potřebujeme získat mýdlovou vodu. Seberte bublifuk, přejděte most a u mola naplňte v kbelíku vody vodu do bublifuku. V muzeu potom prozkoumejte skříň. Naleznete tam mýdlo, které pak spojte s naplněným bublifukem. Dejte ho Bobbymu, který se zabaví, a seberte mu klíč z kabátu. Jděte si rychle otevřít kroniku, ale muzeum se právě zavírá a máte tedy smůlu.

 Dopis pro Angelinu
Při opuštění muzea vás napadne opilý bezdomovec, ale nechte ho být. Vstupte do hospody a popovídejte si s osazenstvem. Promluvte s Tomem o jeho hospodě a pobavte se pohledem na turistu mastícího pinball. Vraťte se zpět do hotelu a proklepněte knihovnici, která vám tam vstoupí do cesty. Murray vám sdělí, že vaší přítelkyni Angelině přišel dopis, který vám ale nepředá. Jděte do jiné lokace a vraťte se zpátky. Murray si dopřává svojí večerní siestu s novinami a šálkem čaje, ze kterého si co chvíli usrkává. Zde nastane trošku hra s vaší trpělivostí, jelikož zrovna ve chvíli, kdy Murray dává čaj na stůl, jej zkombinujte s hypnotikem. Možná vám to dlouho nepůjde, ale jde skutečně jen o správné načasování. Za chvíli Murray padne únavou. Seberte z jeho pultu pohled a prozkoumejte svítící atrapy klíčů z prvního dílu. Skříňky s věcmi pro hosty jsou zamčené.

Pakujte se zpátky do vesnice a kupte pivo Tomovi. Nastane menší závod v pití o získání šperháku. Tento závod však neovlivníte a tak byste měli odejít se šperhákem v kapse za každé okolnosti. Vraťte se k spící panně v hotelu a zahrajte si mezihru se šperhákem a skříňkami. Zde využívejte metodu pokus – omyl. Zkoumejte, jak reagují písty v určitých postaveních a snažte se drát zahnout tak, aby nebyl příliš strmý, ale zároveň dostatečně zatlačil nejdůležitější písty uprostřed. V případě neúspěchu zatáhněte za páku.

 Tajný vchod v Angelinině pokoji
Z dopisu od Angeliny se mimo jiné dozvíte i číselný kód 62,17,1,25, který zcela jistě souvisí s oním poklopem v jejím pokoji. Nyní musíte vyběhnout nahoru ke knihovničce a prohlédnout si pohádky bratří Grimmů. Podle obsahu si zapamatujte, že 62 je Vosa, 17 had, 1 Žába, 25 havran. Poté se vraťte do pokoje Angeliny a na poklopu nastavte obrázky a čísla v tomto pořadí. Poklop by se měl otevřít, ale je tmavý jako Barrack Obama a tak je třeba získat nějaké světlo. Vzpomeňte si na světelné atrapy klíčů v recepci a pro jeden si skočte. Pak jej zkombinujte v inventáři s baterkami a posléze s poklopem a Darren začne šplhat dolů.

Nyní se dostaneme do malého bludiště kanalizace. Nejprve jděte doleva, pak dozadu chodbou a doprava. Pak znovu doprava dojdete ke mříži, kterou bude potřeba otevřít. Vraťte se, pak jděte dopředu a doprava, znovu doprava a seberte ze země tyč. Poté pokračujte doleva a vzadu doleva a najdete zákoutí ze kterého se dá vzít prkno. Pak se doberte zpátky k mříži (nyní jsem se v kanalizaci ztratil, promiňte :)) Nadzdvihněte mříž tyčí a zajistěte ji ještě prknem, jinak se Darren rozmáčkne. Pokračujte rovně, poté doprava, doleva a znovu doleva a na závěr doprava. Naleznete velkou rouru do zdi s kusem Angelininy blůzy. Do roury samozřejmě vlezte jako fanatik do tobogánů a pořádně se sklouzněte.

 Vězněm ve tmě
Pádem se vám rozbije baterka a v místnosti začne být najednou tma. Nyní dochází k zajímavému elementu hry, při kterém bude Darren používat foťák s bleskem, aby viděl, co se před ním děje. Najděte po tmě tyč a hadr, v inventáři je spojte a zapalte sirkami. Nyní, za pomoci krásné pochodně, si prohlédněte místnost s turbínami a kovovými dveřmi. Ty prozkoumejte a z mechanismu vedle odejměte tyč. Pokračujte kliknutím na skříňku, kabel a znovu na skříňku a dveře se slavnostně otevřou.

Místo pugétů růží na Darrena čeká maskovaný protivník. Darren se totiž ocitne v cele a dveře se za ním samozřejmě zavřou. Dozví se o tom, že tu bude pár dní vegetovat. Po heroickém výstupu tajemného neznámého a po jeho odchodu se ujměte prozkoumávání vaší cely. Seberte hliníkovou misku, zapalovač Zippo, řetěz a šroubovák. Nožem seškrábejte rez z mříží a hliník z misky v inventáři. Zkombinujte prášky a nasypte je do visacího zámku. Zapalovačem zapalte plynový vařič, použijte prskavku a zapálenou ji zkombinujte se zámkem, který udělá parádní bum. Cesta je volná. Darren sám rozsvítí a vy se vydejte na výzvědy.

 Dostat se pryč z komplexu
Popadněte krabici se světlíky a v dobré náladě vezměte do kapsy i obří nafukovací člun a žlutou hadici. Prohlédněte si skříňky. V pravé seberte zápalný kabel. V prostřední na vás čeká překvapení v podobě mrtvého Reginalda Borrise a po jeho prohledání získáte kus básně a izolepu. V levé skříňce na vás čeká dynamit. Páky vpravo nastavte na hodnoty nahoru, dolů, dolů. Zkuste dveře, ale jsou stejně zamčené. Vlezte do stříbrného poklopu, ale pod žebříkem je jen další poklop, který nejde otevřít. U žebříku seberte francouzák a rukavice. Na poklop použijte dynamit, ten spojte se zápalným kabelem a jeho druhý konec přivažte k odpalovacímu zařízení nahoře. Odpalte jej, ale poklop dole výbuch přežije.

Půjdeme tedy hádanku novou taktikou. Seberte ze skříně další dynamit a odpalovací kabel. Sešplhejte zpět k poklopu, ale tentokrát umístěte dynamit na betonový nosník nahoře. Poté zopakujte trik se zápalným kabelem a odpalte podruhé. Pokus se podaří, ale na poklop spadl nosník a nedá se s ním hnout. Uvažte kolem něj řetěz a vložte nafukovací člun. Nafouknutý člun odstraní nosník z cesty. Vlezte do poklopu. Pokračujte chodbou a podívejte se na mříž na druhé straně. Obalte v inventáři izolačkou rukavice a sundejte visící kabel u žebříku. Vlezte zpátky do místnosti s celou a seberte žlutou hadici. Tu spojte v inventáři s tou, kterou již vlastníte, a vznikne vám taková hadice, že by vám ji záviděl i Robert Rosenberg.

Jeden konec hadice strčte do turbíny v místnosti, do které jste kdysi spadli rourou a druhý do prvního poklopu. Turbínu pusťte a poklop se zaplní vodu. S Darrenem podplavte spodní chodbou k mříži a tu ve speciální obrazovce pronto odšroubujte francouzákem. Ocitnete se na kamenném nároží, ze kterého není žádný východ. Prohlédněte si vozík. U dveří do objektu, ze kterého jste právě vylezli, stiskněte tlačítko a dveře se otevřou. Ve známém foyer odmontujte francouzským klíček kolo z kompresoru a to namontujte na dvorku na rozbitý kamenný vozík. Poblíž dveří se válí starý řetěz, tak ho také vezměte.

 Nečekaný konec?
Hýbněte vozíkem čímž zničíte pár prken nad propastí. Klikněte na prkna a Darren odklidí zbytek. Použijte jeden konec řetězu na vozík a druhý na kamennou mříž vedoucí kamsi do skály. Pak dejte do vozíku kamení, které se válí samovolně za ním. Vezměte si jedno z prken u šachty a jeho pomocí shoďte zatěžkaný vozík ze skály. Vlezte do otvoru. Objevíte se v zajímavém komplexu, ale dříve, než se stačíte rozkoukat, kdosi vás foukačkou zasáhne do zad a Darren se skácí k zemi.

Dokončení návodu za týden...

Stáhněte si: Německé demo

Související články: Ostatní díly návodu, Recenze, Novinky, Recenze a návod na první díl Posla Smrti 
Lichtenberg
autorovi je 18 let, studuje ekonomickou školu v Jindřichově Hradci a hraje závodně lední hokej, přispívá i do SCORE, z žánrů má nejraději adventury a hry se silným příběhem.

 
 
Lichtenberg

Novinky na Alza.cz

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.