James Bond: 007 Nightfire - návod 3.díl
zdroj: Archiv

James Bond: 007 Nightfire - návod 3.díl

9. 2. 2003 0:00 | Návod | autor: Redakce Games.cz |

V další části návodu na nedávnou first-person střílečku James Bond: 007 Nightfire si krok po kroku projdeme čtvrtou a pátou misi odehrávající se v mrakodrapu uprostřed japonské metropole.

Autor: Frix
Publikováno: 9.února 2003


Obrázek zdroj: Archiv Pokud se vám z jakéhokoli důvodu nepovedlo dokončit bondovku James Bond 007: Nightfire (recenze) bez cizí pomoci, přinášíme vám po dlouhém čekání první český návod. Ten stál mnoho krve a potu při psaní, ale především při hraní této vpravdě nepříliš úžasné hry. Nu, pokud však přeci jen trváte na tom, jak je Nightfire skvělý a nemůžete bez jeho dohrání žít, máte to mít.

Na začátek jako obvykle několik poznámek. Je možné získávat v průběhu hry tzv. Bond Moves, zabíjet nebo zneškodňovat protivníky až třemi způsoby a tak podobně. Těmito srandičkami se zabývat nebudu, poněvadž jsou body v průběhu hry stejne k ničemu a maximálně si s jejich pomocí trochu namasírujete ego - a to jistě zvládnete i bez návodu, nemám pravdu?

Zároveň jsem se odhodlal důvěřovat, že hráč dovede eliminovat běžné nepřátele bez specifických instrukcí a prozkoumávat prostory bez detailního popisu, kdy a kam šlápnout. Pokud tento popis však bude vysloveně potřeba, nemusíte se bát, dočkáte se případně v diskusním fóru. V prvním dílu návodu jsme probrali úvodní tři mise a minule jsme se věnovali dlouhému následujícímu levelu. Dnes se ještě zdržíme v Tokyu ve čtvrté a páté misi Nightfire.

 Mise 4 - Hidden Agenda
Obrázek zdroj: Archiv Poslechněte si zprávu od M a po krátkém filmečku si buď zapněte noktovizor nebo si zvyšte jas na monitoru a vydejte se větrací šachtou kupředu. S pomocí klasického bludišťového řešení zahýbejte pokaždé vpravo a po chvíli byste se měli ocitnout u výlezu kus nad zemí. Laserem si otevřete poklop a seskočte do skladiště, kde se můžete trochu vyzbrojit než vyrazíte dál. Venku čeká několik nepřátel a v přihrádce nalevo také dálkově ovládané miny, které rozhodně nechcete minout. Nalevno čekají rovněž dveře, za které se musíte podívat. Probijte se na druhý konec haly až k ovladači turbín a generátorů, kde zapněte elektřinu pro výtahy. Nyní se vraťte zpět do místnosti s minami, kde si přivolejte servisní výtah.

Nacházíte se o jedno patro níže, kde na vás čeká nepřítel s docela solidně nabušeným kulometem, který si po jeho smrti rádi přivlastníte. Vydejte se nyní doleva, projděte skleněnými dveřmi a připravte se na konfrontaci s další vlnou nepřátel. Vraťte se zpět směrem k výtahu, kde bude nyní otevřená bezpečnostní místnost spolu s dalšími nepřáteli. V ní poté laserem otevřete přihrádku a pohněte s pákou uvnitř. Z místnosti se vydejte doleva, kde za rohem čeká kovová brána. Jak dovnitř? Postupte o něco dozadu a hoďte za roh granát, který by vám měl cestu uvolnit.

Obrázek zdroj: Archiv Projděte nyní již prostupnou bránou a po schodech nahoru až ke skleněným dveřím. Hmm, nepamatujete si na tuhle oblast už odněkud? Kolem přihrádky s minami pokračujte vlevo do místnosti s generátory, kde aktivujte turbíny pro obě kontrolní místnosti. Abych nezapomněl, opět vás čeká menší boj. Zpátky dolů po schodech a navlékněte se do skafandru, který visí na steně. Nyní můžete projít skrz vzduchově jištěnou pasáž.

Zahněte vlevo a stiskněte dveřní tlačítko, po čemž se místnost zaplaví vodou - vy zůstanete v pohodě, konec konců máte na sobě vesmírný skafandr. Pokračujte dále tunelem a stiskněte další tlačítko. Pobijte nepřátele a vydejte se po stupínkách nahoru kolem rakety. Nahoře zmáčkněte červené tlačítko a poté již můžete otevřít dveře napravo. Pokračujte dále tunelem, na jejichž konci na vás čekají laserové pasti, přes které se musíte dostat s nejvyšší opatrností, takže doporučuji na tomto míste hru uložit a postupovat pomalu. Na konci tunelu je další tlačítko, které zapříčiní odsátí vody a nechá vám volný postup dál misí.

Za dalšími dveřmi čeká boss jménem Rook. Zabít jde poměrně snadno, jen musíte dávat pozor na větrák v podlaze, který má celkem velkou sílu, takže skákejte po plošinách a Rooka jednoduše na blízko vyřiďte. Čeká vás další nudný filmeček.

 Mise 5 - High Treason
Obrázek zdroj: Archiv Výtahová část není zrovna jednoduchá a pokud si nebudete dávat pozor, můžete ukončit svůj život společně s dopadem na zem. Vaším hlavním cílem jsou nepřátelé s bazukami, kteří se nacházejí okolo a snaží se vás sprovodit ze světa ještě dřív než výtah sám. Na cestě dolů se výtah po chvíli zastaví a vás čeká vystřílení nepřátel na ochozu naproti, poté pokračujete v sestupu. Když se dostanete přímo k ochozu, čeká nepřítel na likvidaci, takže ji neoddalujte. Nyní se vyskytuje problém s hákem, takže pomalu a popořádku: vyberte z nabídky udělátek mobilní telefon a zamiřte na kovový hák těsně nad ochozem. Vystřelte a pokud se trefíte správně, s pomocí háku se dostanete přímo tam, kam potřebujete. Nezkoušejte během manévru skákat!

Vydejte se doprava, na křížení doleva, opět doleva a trochu si zastřílejte. Pokračujte dále kancelářemi a zahněte doprava a kancelářskou oblast opusťte vzdálenějšími dveřmi. U serverovny zničte kameru a pokračujte chodbou ke kuchyni, kde na vás nepříjemné překvapení v podobě... kufříku. Zničte ho kulometem a pokračujte kuchyní dále, po střetu s nepřáteli nezapomeňte sebrat další kufřík. Odejděte vzdálenými dveřmi a následně se vydejte do dveří nalevo, za kterými čeká boj. Dále pokračujte skrz dveře doprava, do dalších kanceláří. V administrátorově kanclu na vás krom nepřátel čeká i další překvapení, tentokrát je to vybuchující kopírka, která vyhloubí ve stěně dostatečně velkou díru, abyste jí mohli prolézt. Prostřílejte se dále až k balkónu.

Obrázek zdroj: Archiv Nalevo je začerněné okno do bezpečnostní místnosti, sklo zničte, a vevnitř zapněte tlačítko napravo, které otevře brány. Zpět oknem a pokračujte vpravo do kanceláře účetních, kde jsou nějaké zásoby. Vraťte se a vydejte se dále směrem k zamčené bezpečnostní místnosti. Nalevo je východ, který můžete zatím ignorovat a vydat se vpravo do vestibulu s hákem. Vystřílejte si cestu a zamiřte k serverovně, kde dostanete instrukce na zničení serverů - to můžete provést buď raketometem nebo granáty, pokud se vám něčeho nedostává, můžete doplnit svoje zásoby v administrátorově kanceláři (zajímavé, že správci sítě mají v kanceláři schované výbušniny... nejspíš pro všechny případy :) Až bude dílo zkázy dokonáno, vraťte se k východu, který jsme před chvílí minuli.

Nacházíte se nyní v 37. patře. Nejdřív se vydejte o patro výše a pořádně se vyzbrojte. Vyšší patra jsou zavřená, takže se musíte vydat opačným směrem. Nic zajímavého na vás nečeká až k patru 29, kde se nachází brnění a další z ďábelských kufříků. Když se dostanete k patru 20, schody vyletí do povětří a vy se musíte dostat o patro níž. Pokračujte až k 18, kde se, jaká to náhoda, za chvíli dostanete i k notoricky povědomému vestibulu s hákem. Zlikvidujte odpor, seskočte dírou o patro níž a zlikvidujte čekající stráže. Dále se v tomto patře nachází brnění a náboje, probojujte si svoji cestu ke schodišti a jako třešnička na dortu na vás čekají nepřátele s bazukami. Třinácte patro s sebou přinese tvrdý boj, po kterém však zůstane k dispozici velmi slušná nabídka zbraní, ze kterých si jistě vyberete tu pravou pro svůj zabijácký, tedy agentský, styl. V sedmém patře jsou kromě dalších raketometníků i rakety samotné a nějaké to brnění.

Obrázek zdroj: Archiv První laserovou past můžete přeskočit, problém nastává až o kousek dále. Za dveřmi je další bomba, která vás někdy zabije, někdy vám neudělá nic. Zkuste štěstí, pokud to nevyjde, tak prohoďte dveřmi nejdříve granát a pokračujte až do volného prostoru. V místnosti na vás kromě spousty min čeká i další ze série brutálních kufříků. Problémy jdou vyřešit za jednoduché pomoci dvou raket, první vám odstraní z cesty miny a druhá pošle kufřík do věčných ztrát a nálezů. Proskočte oknem nalevo od kufříku a pokračujte chodbou doprava, dojděte až k balkónu, kde na vás po pravici čeká zasedací místnost. Vydejte se na opačný konec balkónu, vypořádejte se s raketometníky, zamiřte k bezpečnostním dveřím a připravte se na další vlnu odporu, která tentokrát vyrazí z ještě před chvílí klidné zasedačky.

V ní si laserem otevřete bednu, ve které se skrývají výbušniny a vydejte se zpět k bezpečnostním dveřím, které jsou nyní otevřené. Zahněte doprava a vejděte do dveří, které jsou těsně před těmi bezpečnostními. Nalevo je za oknem jednak kufřík a dále 3 servery, zničte všechno, po čemž oknem proskočte dovnitř a pokračujte v masakru elektroniky. Opusťte oblast vzdálenějšími dveřmi a pokračujte do kanceláří na opačné straně. Na zničení zde čekají dva servery. Zničte okno v další místnosti, proskočte jím a seberte všechno vybavení. Pozor na miny po cestě k výtahu! Nacházíte se nyní na parkovišti, kde na vás čeká klasický boj s muži z dodávky a následně i dodávka samotná. Tu můžete zničit nejsnáze raketou nebo granáty, svoji práci odvede i kulomet. Na stojící dodávky použijte granáty. Zamiřte k východu, kde ještě seberte další vybavení.

Obrázek zdroj: Archiv Nyní vás čeká trochu drsnější část, takže zbystřete smysly a jdeme do akce. Proběhněte kolem zničeného výtahu doprava, zabijte nepřátele a následně zničte sklo bezpečnostní místnosti napravo. V té se nachází nepřátelé, spousta nábojů a především životně důležitá páka, která vám za chvíli otevře cestu skrz brány. Proskočte zpět na chodbu, přitisknutí ke stěně sestupte dolů po schodech a vyvolejte poplach. Ano, skutečně je to v pořádku. Brány jsou však nyní zavřené, takže vyběhněte zpátky do bezpečnostní místnosti, páku aktivujte a máte vystaráno. Setkáte se s australskou agentkou a můžete si oddechnout, obtížné dvě třetiny hry máte za sebou a nyní už na vás čeká jen snazší dokončení.

To je pro dnešek vše, v příští a definitivně poslední části návodu se vypořádáme se závěrečnou trojicí misí, které nás zavedou na tropický ostrov a především do tolik očekávaného vesmíru.

Stáhněte si: Demo, Videa, Trailer, Event video, Mise 1 a 4 intro videa, Cheaty
Související články: Recenze (11/2002), Návod - další díly, První dojmy (10/2002), Preview (9/2002), Novinky

 
Frix
připravil: jd


 
 

Nejnovější články