zavřít

Xbox 360 nezbyl ani na šéfa Microsoftu

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Děti ředitele Microsoftu, Steva Ballmera, ještě nemají svůj Xbox 360.

Ne snad, že by ho nechtěli, ale prostě se na ně nedostalo. Microsoft neudělal žádnou speciální edici pro zaměstnance a veškeré dostupné zásoby vrhnul do obchodů. Alespoň to tvrdí jeho šéf. Zároveň popřel, že by Microsoft nějakým způsobem uměle vyvolával poptávku a nějakým způsobem řídil humbuk kolem konzole. Microsoft se prý snaží vyrobit tolik konzolí, kolik jen jde a pravidelně každý týden naveze do obchodních řetězců novou várku. Problém ale spočívá v nedostatku klíčových čipů, jejichž produkce se potýká s nízkou výtěžností výroby. Ačkoliv se nejedná o katastrofální nedostatek, stále se nedaří vyrábět tolik čipů, kolik se původně plánovalo. Konzole zaznamenala úspěch i na evropském trhu, kde se začala prodávat teprve nedávno. I tady je však vyprodána.
Vysoká poptávka i nadále nahrává spekulantům. Postupně vyplouvají na povrch skandální praktiky některých zaměstnanců řetězců, kteří vykoupí každou novou zásobu došlých Xboxů 360 a pak je s úspěchem prodávají za vysoké (a někdy i několikanásobné) ceny v internetových aukčních síních, jako je e-Bay. Výraz s "úspěchem" je na místě, neboť ze statistik vyplývá, že se během prvního týdnu během špičky prodal v průměru jeden Xbox každých 13 vteřin a že se v tomto týdnu prodalo přes e-Bay Xboxů za 23 milionů dolarů, za průměrnou cenu 718 USD za kus. Poptávka klesá jen velmi pomalu, protože nyní se průměrná cena pohybuje okolo 702 USD.

V návaznosti na nedávný článek vyplavaly na povrch novinky o situaci v ČR. Zatím to není definitivní, ale Microsoft by u nás pravděpodobně měl oficiálně zahájit prodej Xboxu 360 až příští podzim. Do té doby budou zájemci odkázáni na různé dovozce ze zahraničí, kteří se ale potýkají s nedostatkem zboží.

zdroj: WorthPlaying

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.