zavřít

Výkony CPU a GFX karet v Mass Effect PC

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jak moc je PC předělávka výborného sci-fi RPG náročná na hardware a využije vícejadrových procesorů?

Pokud jde o převod her z konzole na PC, odehraje se to obvykle bez větších problémů ve smyslu dodatečných hardwarových nároků. Je tomu tak i v případě Mass Effect. Grafický renderer ani fyzikální engine se v PC verzi hry radikálně nezměnil a nepřibyly ani žádné výkon žeroucí efekty. Proto si Mass Effect zahrajete i na průměrném stroji, což v praxi znamená, že nepotřebujete ani nejnovější PC, ani nejlepší grafickou kartu. Ne že by ale rozdíly ve výkonu nebyly žádné. Takto například vypadá výsledek z benchmarků na PCGH:


Je vidět, že v testovaném rozlišení 1280x1024 bez AA a AF opravdu nestíhá jen starší generace karet, jako je Radeon X1950 Pro, GeForce 7900 GT a Radeon X1650 XT. Největším tahounem je naopak Radeon HD 3870, následovaný GeForce 8800 GTS 512 a GeForce 8800 GT. V rozlišení 1680x1050 s nastavením 16xAF je nejrychlejší kartou v Mass Effect Radeon HC 3870 X2 s dvěma čipy, následovaný druhou dvoučipovou kartou GeForce 980 GX2. Pak už je pořadí víceméně stejné, jako při rozlišení 1280x1024 bez AF, včetně tria karet, na kterých si plynule nezahrajete.

No a konečně z testu procesorů vyplývá, že čtyřjádrový Core 2 Extreme QX6850 přináší jen malé benefity (+ 1 fps) oproti dvoujádrovému Core 2 Duo E6750, takže to nevypadá, že by se autoři zabývali nějakým lepším využitím více jádrových procesorů.
zdroj: PCGH

cappy

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.