zavřít

Ukázka Metal Gear Solid 4 na PS 3 dev kitu

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Larry Probst, výkonný ředitel EA, tvrdí, že se veřejnost nedočká Playstation 3 dříve, než na podzim příštího roku.

Sony však zopakovalo, že konzole Playstation 3 bude uvedena přesně podle původního plánu (jaro 2006). To je jistě dobrá zpráva pro fanoušky, kteří mezitím mohou slintat nad tímto záznamem (30 MB) prezentace vývojářů z Kojima Productions. Video zachycuje technické možnosti nového hardwaru na konkrétní hře, jíž je Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (Konami).

Ukázka je sice nízké kvality, ale velmi zajímavá. Asi vůbec poprvé na ní můžeme vidět hardwarově akcelerovanou 3D scénu nějaké hry určené pro Playstation 3. Krátkou počáteční cut sekvenci pocházející z tohoto videa, vývojáři záhy přeruší a začnou na jednotlivých příkladech odkrývat technické pozadí hry. Řeknou, jaké používají efekty (např. Depth of Field, self-shadowing atd.). Upozorní na obrovskou hloubku detailů a množství použitých polygonů s tím, že třeba knírek hlavního hrdiny má tolik polygonů, jako celý nepřátelský voják v Metal Gear Solid 3.

Z dalších technických detailů pak stojí za zmínku, že celá scéna má dynamické stínování, což narozdíl od statického stínování znamená, že postava vrhá stín na zem, ruka vrhá stín na postavu, hlava vrhá stín na ruku a třeba nos vrhá stín na tvář. To vše se děje automaticky a v závislosti na pozici světelných zdrojů (měkké stíny jsou použity rovněž). Na scénu jsou pak použity HDR barvy a ještě je za pomoci Cell procesoru na obraz aplikována řada dodatečných filtrů, pro doladění atmosféry (barevné tóny) a také z toho důvodu, aby vše vypadalo jako ve filmu. Zajímavostí je, že pohyb vlasů postavy je řízen nějakým fyzikálním modelem, na němž vývojáři podle svých slov stále pracují.

zdroj: FileFront

cappy

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.