zavřít

Tiché chladiče pro GeForce FX od Gainwardu

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jistě si vzpomínáte na monstrózní a velice hlučný chladič na referenční grafické kartě s čipem nVidia GeForce FX, na který si stěžovala řada recenzentů a dokonce i John Carmack z id Software.

Partneři nVidie si všimli vlny neklidu, která se vzedmula v duších počítačových nadšenců a už se mezi nimi najdou tací, kteří se chlubí super tichým chlazením pro GF FX. Mezi nimi je například Gainward, který ve své tiskové zprávě udává, že GeForce FX, která se bude prodávat pod jeho značkou, bude mít daleko lepší chlazení.

    Všechny grafické karty Gainwardu FX Powerpack! (tj. 5800ULtra) jsou vybaveny radikálně novým designem chladícího systému, který přináší maximální výkon a neuvěřitelně snižuje hladinu hluku. Díky vývojovému teamu Gainwardu je maximální hluk vydávaný chladičem 7 db, což je na úrovni tlukotu lidského srdce. Přitom porovnatelné grafické karty vydávají hluk až 70 decibelů, což je na úrovni domácího vysavače.
Pokud nás Gainward netahá za nos, bude mít GeForce FX tišší chlazení, než konkurenční Radeon 9700PRO.
zdroj: FiringSquad

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.