zavřít

Start Xboxu Live v Evropě a hacknutí konzole

Xbox 360

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Téměř půl roku po americké premiéře se onlinová služba Microsoftu Xbox Live dostává i do některých evropských států.

Mezi země, jejichž obyvatelé si mohou ode dneška díky svým konzolím zahrát i s lidmi na opačném konci světa, se zařadily Velká Británie, Německo, Francie, Belgie, Španělsko, Švédsko a Nizozemí. Microsoft samozřejmě celou událost řádně oslavil a co jiného by onou oslavou mohlo být, než herní turnaj celebrit, konaný v britské Tate Modern. O samotné povaze Xbox Live jsme již obsáhle psali dříve a předpokládáme, že evropská verze se nebude příliš lišit. Xbox Live Starter Kit se má prodávat za "baťovskou cenu" 39.99 Euro (cca 1870 Kč) a obsahovat bude roční předplatné k službě, headset Xbox Communicator a demoverze her MechAssault, MotoGP a Whacked!. Samotný ethernetový port má už konzole zabudovaný v sobě, takže k zprovoznění Xbox Live stačí kromě zápisného pouhé broadbandové připojení.

A na Xbox se podíváme ještě jednou. Jak jsme vás již kdysi informovali, téměř od počátku existence této konzole na americkém trhu se začaly objevovat snahy o nabourání jejího kódu. Michael Robertson, šéf softwarové společnosti Lindows dokonce vyhlásil odměnu $100 000 pro toho, komu se na modifikovaném Xboxu podaří rozběhat Linux. Jak to tak vypadá, začne Michael asi brzy vyplácet, alespoň lidé, stojící za Operation Project X se tváří, že tohoto cíle dosáhli. Skupina, říkající si Neo Team, se ale teď možná dočká od Microsoftu ještě trošku nepříjemnějšího dárku.

Na závěr tu pro vás máme několik obrázků ze dvou očekávaných her - určených samozřejmě pro Xbox. Tou první jsou závody z prostředí velkoměst Midtown Madness 3, které mají vyjít později i pro PC. Screenshoty ale pocházejí opět jen z konzolové verze, která by měla být navíc hotova již někdy příští měsíc. Více se o hře dozvíte z našich dřívějších zpráv. Druhý je arkádový letecký simulátor Crimson Skies, který už pro PC vyšel koncem roku 2000 (recenze), takže bude zajímavé sledovat, nakolik bude jeho Xboxová podoba pouhou konverzi. Crimson Skies vlétne na konzoli od Microsoftu v červnu 2003 a jak bude vypadat můžete omrknout v této galerii.
zdroj: Boomtown, News, TTG

kate

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.