Sony chystá Cloud Saving a PS Move pro PC
zdroj: Archiv

Sony chystá Cloud Saving a PS Move pro PC

1. 2. 2011 11:24 | Hardware | autor: Aleš Smutný |

Zvětšit zdroj: Archiv

Pod pojmem "Cloud Saving" si nepředstavujte záchranu mraků a boj proti ozonové díře, nýbrž systém pro PS3, který bude vaše uložené pozice ukládat na servery, kde budou přístupné odkudkoliv. Pokud jste již vyskočili do vzduchu nefalšovaným nadšením, je třeba se zase se trochu uklidnit, nic není tak růžové.

Jelikož půjde o kopírování právy chráněného obsahu, vydavatelé her budou moci zakázat skladování své hry pomocí tohoto systému. Teoreticky by nemělo jít o tak velký problém, ale... Nikdy nevíte, komu se která funkce znelíbí. Druhou, výraznější nevýhodou je fakt, že minimálně zpočátku budou mít k této možnosti přístup jen plátci bonusového programu Playstation Plus. Že by se někdy zpřístupnila i neplatícím hráčům, zatím nebylo jakkoliv potvrzeno. Každopádně změnu v ukládání her by měl přinést update 3.60.

Zdá se navíc, že Sony je tak trochu líto, jak si někdo neustále hraje s Kinectem na PC a vymýšlí nové a nové hacky. Proto se chystá zpřístupnění ovladače PS Move všem domácím kutilům. Nemělo by to být obtížné, protože komunikace by mohla být řízena skrze Bluetooth. Move Server projekt by měl uvolnit celou sérii nástrojů, která bude všem přístupná k tvorbě vlastního software pro PS Move. Protože jde o poněkud odlišnou, svým způsobem omezenější technologii, než u Kinectu, tak uvidíme, co vše kutilové s PS Move dokážou.

 

Nejnovější články