zavřít

První test a download ATI CATALYST 5.11

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Serveru TweakTown se podařil zajímavý úlovek.

Nabízejí ke stažení softwarové ovladače CATALYST 5.11 pro grafické karty ATI RADEON o celý den napřed, před oficiálním vydáním a ještě u toho mají rozbor výkonů. Jak známo, verze 5.11 má opraveny pasáže kódu týkající se Open GL (celkově vyčištěný kód) a obsahuje také některá vylepšení pro paměťový řadič, díky nimž narostl výkon ve hrách jako je Quake 4 nebo DOOM 3 (a dalších).

To ostatně dokumentují i prezentované grafy. Z testovaných karet je verze CATALYST 5.11 přínosnější oproti verzi 5.10 zejména pro RADEON X850 XT. U ostatních modelů, tj. X550 a X700, je nárůst výkonu zaznamenán rovněž, ale není tak zřejmý. A například pro hru F.E.A.R. nejsou nové ovladače z hlediska výkonu přínosné vůbec. TweakTown zatím nemá testy nové generace ATI karet série X1K (R512), takže s úplnou jistotou nemůžeme prozatím říct, jestli v oficiální verzi ovladačů došlo ke stejnému nárůstu výkonu jako u beta verze, která již byla testovaná dříve.

Update - Odkaz na test RADEONu X1800 XT je tady. Podle výsledků lze usuzovat, že u nové generace karet ATI 1XK je (dramatický) nárůst výkonu s ovladači 5.11 fakticky potvrzen. V některých hrách je to o více než 10 procent (thx spajdr za tip).

Update 2 - CATALYST 5.11 jsou nyní dostupné i z oficiálních stránek ATI. Podle informací z Release Notes jsou opraveny chyby ve hrách Battlefield 2, Call of Duty 2, City of Heroes, F.E.A.R., Far Cry a v 3D Marku 05. (Dodatek: Kvůli veskrze stupidnímu řešení stránek ATI je možné, že tento link po čase přestane fungovat. Děkujeme za pochopení.)

zdroj: TweakTown

cappy

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.