Máte námět či připomínku? Napište nám
Prototypy grafických karet NV40 a 9800XT
zdroj: Archiv
Hardware

Prototypy grafických karet NV40 a 9800XT

24. 9. 2003 16:16 | autor: Redakce Games.cz |

Zdá se, že se s novými produkty poslední dobou roztrhl pytel a odložený Computex toho přináší víc, než kdyby se konal v řádném temínu.

news zdroj: Archiv Následující obrázek (detail) nepřímo potvrzuje naší pondělní novinku. Údajně je na něm zachycena grafická karta s čipem nVidia NV40. Pokud se na obrázek pozorně podíváte, zjistíte, že bílou linkou vyhrazené místo pro chladič je do značné míry atypické a na paměťových čipech jsou malé nálepky s písmeny "GDDR3". Podle oficiálního vyjádření firmy Micron, autora čipů na kartě, se skutečně jedná o paměti G-DDR3 pracující na frekvenci 800 MHz (1600 MHz), jejichž masová výroba má být zahájena až v prvním čtvrtletí roku 2004. Když uvážíme, že v těchto chvílích je podle kalendáře teprve září 2003 a nVidia už má hotový funkční prototyp karty, jejíž uvedení je plánované na únor 2004, je ve skutečně značném předstihu.

Obrázek zdroj: Archiv Další lahůdku tu máme pro fanoušky ATi, konkrétně dva velmi důležité obrázky. Na prvním je ATi R360, nástupce Radeonu 9800 PRO, o jehož názvu se dlouho spekulovalo a který se měl původně jmenovat Radeon 9900 PRO. Nakonec se nazývá Radeon 9800XT. Na druhém má být vyobrazen čip ATi R420, na jehož zapouzdření je natištěno jakési kódové označení "Viper". Podle u čipu zapomenutého kondenzátoru, který zjevně zamezuje umístění sériově vyráběného chladiče, se ale spíše jedná o nějaký ranný prototyp, testovací vzorek nebo o úplně jinou kartu.

Poslední novinkou je prototyp grafické karty XGI Volari V8 Duo s dvěma grafickými čipy na kartě a dvěma masivními chladiči (obrázek 1, obrázek 2). Ještě dodám, že více informací o grafických kartách XGI najdete v našem nedávném článku od Celeba.

zdroj: TheInquirer a další

cappy

Nejnovější články