zavřít

Nové Radeon ovladače slibují navýšení výkonu pro Final Fantasy XV Windows Edition

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Hardware autor: Jiří Svák Komentáře: 0

AMD vydala již druhé ovladače optimalizující výkon hry Final Fantasy XV Windows Edition, která se dočkala své premiéry na PC 6. března. Aktuální ovladače Radeon Adrenalin Edition mají pořadové číslo 18.3.2 a jsou již ke stažení na stránkách AMD.

Nové ovladače Radeon Adrenalin Edition slibují nárůst výkonu Final Fantasy XV až o 4 % v případě karet Radeon RX Vega 64, anebo 7 % u Radeonů RX 580. Obě hodnoty platí pro rozlišení Full HD (1080p).

Ovladače také napravují poklesy plynulosti hry ve scénách s určitými částicovými efekty.

Pokud Final Fantasy XV nehrajete nebo uvedené karty nevlastníte, stahovat nové ovladače nutně nemusíte.

K instalaci nicméně doporučujeme alespoň předcházející verzi 18.3.1, která kromě launchové podpory pro Final Fantasy XV a Warhammer: Vermintide 2 přinesla první várku optimalizací z projektu Radeon eSport Experience neboli ReSX (prezentace v PDF).

ReSX má za cíl vylepšit výkon oblíbených eSport titulů, jako je Dota 2, PlayerUnknown's Battlegrounds nebo Overwatch. V ovladačích 18.3.1 došlo na Dotu, která by si měla výkonově polepšit až o 6 % (Radeon RX 580). Další „tweaky“ by měly v budoucnu následovat.

AMD Project ReSX

Jak dokládá slajd výše, AMD se kromě navyšování FPS snaží také vylepšit plynulost vykreslování a zlepšit odezvu ovládání, což jsou často opomíjené metriky při hodnocení běhu her, nicméně mají na zážitek zásadní vliv.

Oba ovladače si můžete stáhnout na stránkách AMD pod těmito odkazy:

Tagy: Final Fantasy (série) online akční sci-fi fantasy RPG multiplayer FPS kooperace JRPG 3rd person third person warhammer AMD AMD Radeon grafické ovladače Radeon Adrenalin Edition Project ReSX

Zdroje: AMD,Hexus

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.