Nové Radeon ovladače slibují navýšení výkonu pro Final Fantasy XV Windows Edition
zdroj: AMD

Nové Radeon ovladače slibují navýšení výkonu pro Final Fantasy XV Windows Edition

14. 3. 2018 18:00 | Hardware | autor: Jiří Svák |

AMD vydala již druhé ovladače optimalizující výkon hry Final Fantasy XV Windows Edition, která se dočkala své premiéry na PC 6. března. Aktuální ovladače Radeon Adrenalin Edition mají pořadové číslo 18.3.2 a jsou již ke stažení na stránkách AMD.

Nové ovladače Radeon Adrenalin Edition slibují nárůst výkonu Final Fantasy XV až o 4 % v případě karet Radeon RX Vega 64, anebo 7 % u Radeonů RX 580. Obě hodnoty platí pro rozlišení Full HD (1080p).

Ovladače také napravují poklesy plynulosti hry ve scénách s určitými částicovými efekty.

zdroj: Cinemart

Pokud Final Fantasy XV nehrajete nebo uvedené karty nevlastníte, stahovat nové ovladače nutně nemusíte.

K instalaci nicméně doporučujeme alespoň předcházející verzi 18.3.1, která kromě launchové podpory pro Final Fantasy XV a Warhammer: Vermintide 2 přinesla první várku optimalizací z projektu Radeon eSport Experience neboli ReSX (prezentace v PDF).

ReSX má za cíl vylepšit výkon oblíbených eSport titulů, jako je Dota 2, PlayerUnknown's Battlegrounds nebo Overwatch. V ovladačích 18.3.1 došlo na Dotu, která by si měla výkonově polepšit až o 6 % (Radeon RX 580). Další „tweaky“ by měly v budoucnu následovat.

AMD Project ReSX zdroj: Hexus

Jak dokládá slajd výše, AMD se kromě navyšování FPS snaží také vylepšit plynulost vykreslování a zlepšit odezvu ovládání, což jsou často opomíjené metriky při hodnocení běhu her, nicméně mají na zážitek zásadní vliv.

Oba ovladače si můžete stáhnout na stránkách AMD pod těmito odkazy:

Nejnovější články