Komentář ATI k DOOM III benchmarkům
zdroj: Archiv
Hardware

Komentář ATI k DOOM III benchmarkům

25. 7. 2004 23:23 | autor: Redakce Games.cz |

Představitelé ATI se vyjádřili k výsledkům, které jejich nejnovější grafické čipy podávaly v oficiálních benchmarcích z akční hry DOOM III na serveru [H]ard|OCP.

Reagovali tak na dotazy majitelů karet a fanoušků značky, kterým se publikovaná čísla příliš nezdála. Zvláště kvůli faktu, že v ostatních současných hrách je soupeření mezi ATI a NVIDIÍ mnohem vyrovnanější (viz graf na nV News, který zaznamenává benchmarky v mnoha hrách na hlavních hardwarových internetových stránkách). Kdyby se situace nevyjasnila, hrozila by ATI - navzdory "pojištěnému" Half-Life 2 - vážná újma. Mnoho hráčů totiž v souvislosti s DOOMem zvažovalo, jestli nemají zrušit svojí předběžnou objednávku a koupit raději kartu od konkurence.

Tomu odpovídalo i vyjádření lidí z ATI. Chris Hook k tomu na stránkách TeamRadeon řekl, že dobře vědí, že "někteří jejich konkurenti" využívají sníženou přesnost výpočtů při vypočítávání scény a tím si pomáhají k lepším výkonům, což se prý u čipů R3XX a R4XX nikdy neděje. Výkon ATI karet v DOOM III by prý měly vylepšit nové ovladače, které se objeví během několika málo týdnů. Hook zároveň zdůraznil, že DOOM III stejně ještě teď není na trhu a že ani současný výkon série X800 není vůbec špatný a hru si na ní dobře užijete, což konstatoval i editor [H]ard|OCP. Navíc, rozdíly ve výkonu ATI a NVIDIE jsou minimální a proto také John Carmack radil zvážit při nákupu grafické karty více faktorů než jen dosažený framerate.

Update 26.7. by jd - pro ty z vás, kdo si nemohou dovolit stáhnout 70 MB s pátečním devatenáctiminutovým videem z DOOM III, jsme připravili streamovanou verzi ve třech kvalitách podle rychlosti připojení.

zdroj: TeamRadeon

cappy

Nejnovější články