zavřít

Jak vám poběží Unreal Tournament 2003?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Kolegové z americké hardwarové sajty AnadTech si od Epicu vypůjčili betaverzi Unreal Tournamentu 2003 z konce června, aby mohli otestovat, jak chodí tato hra na celkem devatenácti grafických kartách, včetně novinky Matrox Parhelia.

Výsledky benchmarků na AMD Athlon XP 2100+ ve dvou levelech z plné verze hry (venkovní mapa DM-Antalus a interiéry v DM-Asbestos) dopadly přesně podle očekávání. Na prvních příčkách ve všech testech v různých detailech kraluje NVIDIA GeForce4 Ti 4600 následovaná slabšími brášky (Ti4400 a Ti4200). O trochu hůře, ale stále hratelně běhá UT 2003 na ATI Radeonu 8500 a GeForce3, v mezích přijatelnosti či nižších rozlišeních si zahrajete i na Matrox Parhelia, GeForce4 MX a s odřenýma ušima snad i na GeForce 2 a ATI Radeon 7500. Naopak velmi pomalu bohužel funguje současná verze hry na u nás zdaleka nejrozšířenější a také nejlevnější kartě s čipem GeForce2 MX.

Jak jsem se sám mohl přesvědčit, velmi důležitá na počet snímků za sekundu (FPS) je volba kvality textur apod. - zatímco na HIGH či MEDIUM se UT 2003 na GF2MX jednoznačně nedá hrát v jakémkoli rozlišení, pokud snížíte všechny detaily, tak to už s lepším procesorem jako Athlon XP běží v 800x600 celkem bez problémů, samozřejmě za cenu nesrovnatelně horší grafiky. Zkrátka a dobře, GeForce2 MX už na některé nové hry (např. GTA3) z letošního roku vůbec nestačí a pokud si budete chtít pořádně užít Unreal Tournament 2003 a další nadcházející tituly, nezbyde vám, než za nějakých 5 tisíc nebo více pořídit lepší grafickou kartu. Zbytečná investice to určitě nebude, neboť se musí počítat s tím, že základ enginu z UT 2003 včetně modelů s hodně polygony a fyzikou přes Karmu bude využívat spousta nadcházejících her jako Unreal II, Deus Ex 2, Thief III, Devastation, The Y Project a další. Oproti tomu o ostatních titulech s licencovaným Unreal enginem jako Duke Nukem Forever, Rainbow Six: Raven Shield nebo XIII je známo, že využívají jeho starší verzi, která se nemůže pochlubit tolika vychytávkami, ale zase pravděpodobně poběží krapet rychleji.

zdroj: ShackNews

jd

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.