zavřít

Jak rychlé jsou ovladače ATI Catalyst 4.2?

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Nové unifikované ovladače 4.2 pro karty ATI, které byly uveřejněny 12.

února, se staly námětem testů na serverech OnlyNewZ a VR-Zone. Porovnání bylo provedeno se staršími Catalysty 3.10 a 4.1 na high-endovém počítači vybaveném Radeonem 9800 XT. Jak vidíte na přiložené tabulce, nové ovladače si vedly velmi dobře a většinou byly ze všech testovaných variant nejrychlejší.


Výhodou Catalystů 4.2 je odstranění výkonnostních propadů oproti verzi 4.1, která bývala dokonce pomalejší než její předchůdce například v UT2003. Náročné hry pro DirectX 9 sedí Catalystům 4.2 asi nejvíce. Například v Halo Combat Evoved byl rozdíl dost patrný. Podle ATI jsou ale nové ovladače výhodné i pro hráče se staršími DirectX 8 kartami, tedy Radeony 9200, 9000 a 8500. Výkon vzrůstá v závislosti na typu aplikace - zřejmě nejvýznamnější zrychlení zaznamenají majitelé těchto karet v UT 2003 (15%), naopak nejméně si polepší v Tomb Raiderovi (2%) nebo v Halo (3-4%).

Kromě zvýšení výkonu přináší Catalyst 4.2 podporu pro Component Video Out (Radeon 8500 a vyšší), technologii OVERDRIVE (Radeon 9600 XT a 9800 XT) a dále opravuje nepříjemné osmivteřinové zatmění obrazovky při aktivování nastavení Direct3D. Podle prvních testů jsou tedy nové Catalysty 4.2 velmi podařené. Vypadá to, že softwarové oddělení ATI nelenilo, z čehož mohou mít radost majitelé prakticky celého spektra Radeonů, verzí 8500 počínaje.
zdroj: VR-Zone, OnlyNewZ

celeb

Kupte na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.