Info o operačním systému Microsoft Longhorn
zdroj: tisková zpráva

Info o operačním systému Microsoft Longhorn

4. 12. 2004 19:19 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

Z materiálů ATI prezentovaných na konferenci v Mnichově, které se vztahovaly k budoucnosti firmy, vyplynuly některé zajímavé detaily o budoucím operačním systému firmy Microsoft.

Ten je široké veřejnosti spíše znám pod svým krycím názvem "Longhorn". V jednom z bodů týkajících se technických požadavků se mimojiné uvádělo, že Longhorn bude plně využívat možnosti 3D grafiky a 3D grafických karet. Znamená to, že fotorealistická grafika vypočítávaná v reálném čase už nebude spojována jenom s moderními hrami, ale také s tímto operačním systémem. Některé konkrétní efekty, nazvané jako "Aero Express", "Aero Glass" a "Diamond", budou vyžadovat grafický čip s plnou podporou DirectX 9. Přesněji řečeno, budou vyžadovat API WGF 1.0 (Windows Graphics Foundation 1.0), které bylo dříve variantou DirectX 9.
Všechny nové počítače, které se budou prodávat s předinstalovaným operačním systémem Windows Longhorn, budou muset mít grafický čip přesně splňující specifikace WGF 1.0. Longorn bude obsahovat i zcela nové API nazvané WGF 2.0 (v podstatě DirectX 10), od nějž si vývojáři slibují, že pozvedne realističnost renderované scény na novou úroveň a že tak zahájí zcela novou éru. ATI se před svými investory rovněž pochlubila tím, že se na tomto standardu aktivně podílí a pracuje na něm spolu s Microsoftem. Od této spolupráce si slibuje, že jí dá velkou příležitost dodávat vlastní 3D čipy do všech nových počítačů majoritních výrobců, jako jsou Dell, Hewlett Packard a Fujitsu Siemens a také svoje budoucí čipy pro toto API precizně optimalizovat. Je nasnadě, že pokud by se jí to jako jediné podařilo, měla by velkou šanci ovládat podstatnou část trhu.

zdroj: Clubic

cappy
Smarty.cz

Nejnovější články