HW aktuality: Far Cry a Athlon64, test Pentia4EE
zdroj: tisková zpráva

HW aktuality: Far Cry a Athlon64, test Pentia4EE

25. 9. 2003 11:11 | Hardware | autor: Redakce Games.cz |

-  Německá vývojářská firma Crytek oficiální tiskovou zprávou oznámila, že její...

Německá vývojářská firma Crytek oficiální tiskovou zprávou oznámila, že její CryENGINE, který pohání očekávanou first-person střílečku Far Cry, bude speciálně optimalizován pro nové procesory Athlon 64 od AMD. Využití této technologie prý tvůrcům umožní vytvořit větší, plynulejší a detailnější herní svět. Crytek už stihl přichystat AMD64 verzi Far Cry společně s jedním upraveným levelem, který předváděl na launch party v San Franciscu. Mimochodem, podle údajů z amerických internetových obchodů prý byla tato hra odložena z Vánoc až na únor (thx HomeLan).

- Na X86-Secret je k dispozici test všech očekávaných procesorů - Athlonu 64, Athlonu 64 FX, Pentia 4 a Pentia 4 Extreme Edition a kromě toho také srovnání zahrnuje i další zajímavé mikroprocesory. V syntetických benchmarcích se ukazuje jako velká výhoda 2 MB cache u Pentia 4 EE. Co se týče výkonu ve hrách, situace je víceméně vyrovnaná. CPU osmé generace AMD nenaskýtají valné možnosti k případnému přetaktování (maximum 2@2,2 GHz pro Athlon 64 respektive 2,2@2,4 GHz pro variantu FX). Pentium 4 EE je na tom o něco lépe, avšak maximum činí 3,2@3,6 GHz.

Podle informací z X-Bit Labs se AMD chystá uvést procesory s několika jádry. Pokud si ještě vzpomenete na dobu, kdy se začaly objevovat první informace o Athlonu 64 (tehdy ještě „K8“), tvrdilo se, že je možné, že se procesory se dvěma jádry objeví. Později byla informace dementována, avšak dnes se mluví o tom, že Athlon 64 byl vyvíjen s ohledem na tuto eventualitu. V roce 2005-2006 bychom se tak mohli teoreticky dočkat CPU s několika jádry i od AMD (nedávno jsme psali o takových produktech od Intelu).

- Společnost Futuremark tento týden na svém webu publikovala závazná pravidla pro výrobce grafických čipů, ve kterých výslovně zakazuje jakkoliv optimalizovat ovladače pro benchmarkovací program 3D Mark 2003. Konkrétně se tam hovoří o zákazu měnit kvalitu renderovaného obrazu, detekovat 3D Mark drivery apod. s cílem dopřát recenzentům hardwaru objektivní srovnání, ale to už asi po květnových podvodech nebude nikdy 100% možné.

- SiS uvedla první čipset integrující grafický čip pro procesory Athlon 64 a Opteron. Označení je SiS 760 (oproti SiS 755, který v sobě grafický čip nezahrnuje) a zahrnuje všechny běžné vlastnosti a výhody moderní čipové sady, snad až na absenci integrovaného řadiče disků s rozhraním Serial ATA. Samotné integrované GPU bude plně hardwarově vyhovovat specifikacím DirectX 8.1 a bude sdílet až 128 MB z operační paměti. Více informací v novinkách na Digit-Life.

Pozor na velmi rozšířený virus, který třeba nám chodí ve stovkách exemplářích denně a tváří se jako by pocházel od Microsoftu. Jak už možná víte, jedná se o I-Worm.Swen, který v různých modifikacích vypadá jako instalace patche pro Internet Explorer, Outlook atd. - více informací na ZDNetu. Rozhodně tedy nestahujte podobné e-maily a už vůbec neotevírejte jejich přílohu. Pokud se vám „povedlo“ virem počítač infikovat, návod na odstranění naleznete zde na stránkách AVG.

celeb

Nejnovější články