Half-Life 2 optimalizován pro Radeon 9800
zdroj: Archiv
Hardware

Half-Life 2 optimalizován pro Radeon 9800

25. 5. 2003 22:22 | autor: Redakce Games.cz |

Zdá se, že souboj o exkluzivní obsah a snaha zajistit si nějakou "extra" hru pro svůj hardware, výrobce grafických čipů neopustila.

Právě naopak. Pro někoho nečekaný úlovek se v poslední době podařil společnosti ATi, na jejíž stránkách si můžete přečíst následující řádky:

    zdroj: Archiv Half-Life 2 je nejvíce očekávaná hra nového milénia a vývojáři z Valve si vybrali právě ATi Radeon 9800, aby na něm demonstrovali všechny krásy a přednosti této pecky. Half-Life 2 je optimalizován, aby běžel na hardwaru od ATi a na nejnovějším hardwaru se specifikací DirectX 9.0, na kartách ze série Radeon 9800. V kombinaci s posledním procesorem Pentium se nejintenzivnější herní zážitky stanou realitou.
Dříve se přitom na internetu spekulovalo, že Half-Life 2 bude jako vůbec první hra vyvíjen exkluzivně pro grafické karty nVidie, stejně jako například DOOM 3. Ale jak to dnes vypadá, tyto dohady zřejmě plavaly na vodě a ATi si tak na své konto připisuje další cenné body. Faktem totiž je, že Half-Life 2 byl na výstavě E3 prezentován na stánku ATi, což také hovoří samo za sebe. Nicméně osobně si myslíme, že se jedná jen o další ukázku typických marketingových bludů a že hra určitě poběží stejně dobře i na nějakém slušnějším hardware od nVidie.
zdroj: ATi

cappy

Nejnovější články