zavřít

ArmA 2 vyžaduje dvoujádrový procesor

- Hardware autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Jedno jádro procesoru bude určeno hlavně pro výpočty pokročilé umělé inteligence.

Středočeské Bohemia Interactive Studio ještě před Games Convention bez povšimnutí médií zveřejnilo na své stránce očekávané hardwarové nároky vojenské simulace ArmA 2. Procesor s dvěma jádry se již stal běžným vybavením nových počítačů a jeho nutnost nevyvolá takový poprask, jako když bez něj před 1,5 rokem nešel pořádně hrát Supreme Commander, přesto ani letos na podzim neexistují hry, které by bez něj vyloženě nešly pustit. Otázkou samozřejmě zůstává, zda se systémové nároky ArmA 2 ještě před vydáním nezmění, aby se dala pustit i na jednojádrovém CPU.
    Projektované minimální HW nároky:
  • Dvoujádrový procesor
  • 512 MB RAM
  • grafická karta se Shader Modelem 3.0 a 256 MB RAM Windows XP nebo Windows Vista

    Plánovaná optimální sestava:
  • Čtyřjádrový procesor
  • 1 GB RAM
  • grafická karta na úrovni GeForce 8800 GT s 512 MB nebo více RAM
ArmA 2 má pro vyžadování duálního procesoru pádný důvod, kterým není ani tak simulování všeho možného v rozlehlejším světě než ve většině jiných akčních her (i když tuto tezi trochu kazí Far Cry 2), nýbrž tzv. MicroAI. Pokročilá umělá inteligence, kterou tvůrci oproti ArmA 1 dost přepracovali a která má být podle názoru zasvěcených jednou z věcí, která bude v pomyslném souboji ArmA 2 versus Operation Flashpoint 2 hrát důležitou úlohu.

Právě pro počítání AI bude v ArmA 2 určeno jedno jádro procesoru, i když podle vyjádření Jana Pražáka z BIS pro TISCALI nelze říct, že by bylo vyhrazeno čistě jen pro to. "Na druhém procesoru se odděleně počítá například vyhledávání cest. Umělá inteligence řeší velmi komplexní úkoly, jejichž součástí je mnoho pod-úloh: hodnocení terénu, vyhledávání krytu, vyhodnocování hrozby, taktizování atd."

ArmA 2 vyjde v 1. čtvrtletí 2009 pro PC a také pro next-gen konzoli, jejíž jméno se dozvíme až po projití složitým schvalovacím procesem u jejího výrobce - více v předešlém zpravodajství.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:
Ohýbající se luční tráva v nahrávce z ArmA 2  [5.9.2008 10:10 - jd]
Dvacetiminutová videoreportáž o ArmA 2  [23.8.2008 11:11 - jd]
Odklad ArmA 2  [19.8.2008 13:13 - jd]
zdroj: Wiki, BIS, vlastní

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.