zavřít

Zima, hlad a dětská práce. Právě vydaný budovatelský survival Frostpunk umí nalákat

iPad Android PlayStation 4 Windows Xbox One iOS

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

A přece jsme se dočkali. Tvůrci jedné z mých vůbec nejoblíbenějších her This War of Mine vydali další depresivní počin, který se ve vás pokusí vyvolat zmar a pochybnosti o vašem lidství. Budovatelská strategie Frostpunk otestuje vaše vůdcovské schopnosti spalujícím mrazem, sžírajícím hladem a věčně nespokojenou komunitou posledních lidí na Zemi.

„Rozvinuli jsme herní obsah způsobem, který zkouší hráčovu moralitu do mnohem větší hloubky než kdy předtím. Je to fascinující šedá zóna, ve které nelze rozlišovat mezi dobrem a zlem,“ říká Grzegorz Miechowski, CEO ve společnosti 11 bit studios. „Vy, hráči, činíte rozhodnutí na základě vlastního morálního kompasu a nejlepšího odhadu důsledků, které nutně následují.“

Frostpunk vám svěří do rukou životy několika málo posledních lidí, kteří mají ambice vybudovat v zamrzlé krajině nové udržitelné město a zachránit celé lidstvo před vyhynutím. Čeká vás těžení surovin, budování objektů s výrobními účely a podporou života, obstarávání potravy, vysílání výprav do neznáma a v neposlední řadě volba zákonů, tedy volba mezi zlem a ještě větším zlem.

Survival strategie Frostpunk se už ohřívá na Steamu, kde – a nejen tam – sbírá velmi lichotivá hodnocení. Lichotivá je i cena třiceti eur, přičemž majitelé This War of Mine mají do 1. května 10% slevu. Vydáním to ale nekončí, protože: „Už teď máme spoustu nápadů a plánů na značné rozšíření univerza, třeba přidáním nových scénářů,“ dodává Miechowski.

Tagy: strategie budovatelska

Zdroje: Steam

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.