zavřít

Za dva týdny se otevřou hráčské dungeony v českém akčním RPG Monolisk

Android iOS

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Existují hry, ve kterých se probojováváte zástupy nepřátel přesně podle toho, jak to zamýšleli jejich autoři, případně jimi navržené algoritmy pro generování podzemí a spawnování nepřátel a lootu, ale přesně o tom český Monolisk není. Zábavu si zde totiž tvoří hráči navzájem tím, že se sami stávají tvůrci dungeonů.

Ze začátku vám nezbývá nic jiného než prozkoumat výtvory vašich zkušenějších kolegů. Nemáte totiž hned přístup ke všem tvůrčím nástrojům, ale odemykáte si je hraním. Konkrétně tedy jejich karty. Padnout vám může místnost i nepřítel, které následně v editoru poskládáte dohromady dle vašich představ, přidáte nějaké ty překážky, truhly s pokladem a svůj výtvor publikujete.

Chcete ostatním poskytnout výzvu, ale zároveň i možnost úroveň dokončit. Za svůj um si totiž vysloužíte hodnocení a čím lepší ve stavbě dungeonů budete, tím líp se vám povede při procházení cizích podzemí.

Karty zároveň představují vybavení vašeho hrdiny a jeho schopnosti. Je na výběr z pěti archetypů hrdinů, takže si na své přijdou vyznavači bezhlavého přístupu i odtažitější střelci. Možná už je vám jasné, že honba za konkrétním setem výbavy znamená grind, s čímž jde ruku v ruce i možnost nakupování karet za skutečné peníze. Ale to je u mobilních her normální.

Monolisk vyjde zdarma na zařízeních s Androidem a iOS 15. října, ale už nyní se do hry můžete předregistrovat.

Tagy: akční RPG česká hra dungeon mobilní hra

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.