zavřít

The Station ukáže, že pozorování hyperagresivních ufonů není zrovna bezpečné zaměstnání

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Pozorovací mise k vzdálené planetě se šeredně pokazila, onu planetu obývají nemilosrdné mimozemské formy života, co spolu vedou neustálou válku… Kde jsem tohle všechno jenom slyšel? No jistě, to je přece zápletka adventury z pohledu první osoby The Station! Ta sice měla vyjít už v polovině minulého roku, ale nakonec se jí dočkáme letos v únoru. Snad bude odklad stát za to, protože titulní stanice je krásná a příběhová premisa hodně zajímavá.

Na misi vedenou pozemskou megakorporací Axiom vyrazila tříčlenná posádka, která se měla starat o téměř kompletně automatizovanou stanici Espial a z téhle základny pozorovat, co se děje na mimozemšťany obydlené planetě podezřele podobné Zemi. Je tu kapitánka, expert na cizí formy života i elitní inženýr, ale… ale vlastně tu nejsou. Všichni totiž zmizeli, a celá stanice zůstala poničená. Prostě thriller jako hrom, hlavně pro vás, když se o samotě vydáte celou katastrofu vyšetřit.

Má to něco společného s děním na planetě pod vámi? Mimozemšťané sice vypadají celkem primitivně, ale zase spolu vedou nekonečnou, brutální vyhlazovací válku. Takže jestli klamou tělem a jsou ve skutečnosti pokročilejší, než se zdálo, je celkem logické, že by zničili, nač by přišli, včetně bezbranné lidské posádky.

Katastrofa by taky nemusela mít nic společného s technologií, alespoň ne tak, jak ji chápeme my. Významným tématem má být i náboženství a spiritualita, takže co když jsou ufoni sice relativně zaostalí, ale mají na své straně opravdové, existující božstvo? Co když je náš relativně dobromyslný Bůh jen výplodem představivosti, ale na druhém konci galaxie opravdu nějaká téměř všemocná inteligence existuje?

To mi zní jako bezvadná zápletka, nejspíš proto, že jsem ji právě sám vymyslel. Vůbec by mi nevadilo, kdyby se zdánlivě tvrdé sci-fi trochu přiblížilo nějakému tomu fantastičnu, ale nejdůležitější bude nejspíš to, jak jsou napsaní jednotliví členové posádky. Právě jejich audiology a zprávy totiž budete v hlubinách poničené stanice nacházet a skládat dohromady střípky informací v celistvou mozaiku událostí. Pokud vás tedy ještě předtím nedostane to, co dostalo je.

Odklad se autorům hodil nejen k všeobecnému vypilování hry, ale také k portu na další platformy. 20. února tak The Station přinese své záhady a hádanky kromě PC (Steam) i na PlayStation 4 a Xbox One.

Tagy: adventura mimozemský život vesmírná hra

Zdroje: Steam,All Games Delta

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.