V tísnivém vesmírném dobrodružství HEVN navštívíme podezřelou těžební stanici
zdroj: Archiv
Novinky

V tísnivém vesmírném dobrodružství HEVN navštívíme podezřelou těžební stanici

26. 2. 2017 10:30 | autor: Václav Pecháček |

Co si počít v situaci, kdy je Země k uzoufání přelidněná, všude panuje katastrofální vedro, a zdrojů je ochromující nedostatek? Máte v rukávu nějaký skvělý nápad? Já také ne, ale vzhledem k obtížným podmínkám mi volba Sebastiana Mara připadá docela moudrá. Hlavní hrdina chystané sci-fi adventury HEVN se rozhodl hledat štěstí v nebezpečné těžařské kolonii na planetě Naic, kde je sice obtížné přežít, ale člověk si tam aspoň vydělá a užije si svatý klid. Jenže, to by milý Sebastian nesměl narazit na stopu mezihvězdné konspirace, kvůli které se na vašich obrazovkách rozvine nefalšovaný vesmírný thriller.

Sebastian tráví své dny těžbou, průzkumem či nacházením zdrojů, potřebných k přežití, a to včetně lovu fauny a sběru flóry. Musíte si totiž hlídat úroveň hladu, žízně, únavy i mentálního zdraví. Stejně důležitá ale bude i snaha o pochopení prazvláštních zpráv, které po sobě zanechali vaši kolegové, a které možná mají něco společného s vysokou galaktickou politikou.

Dokonce si budete moci psát e-maily s přáteli a rodinou zpátky na Zemi, číst časopisy, a taky vést dialogy s robotickými správci stanice včetně centrální umělé inteligence. Ale jedna věc je jistá: celý těžební projekt (nejspíš zlé) korporace Nomoni Inc. je pořádně podezřelý, a Sebastianovi hrozí nějaký ten náhodný fatální pracovní úraz.

zdroj: Archiv

Podle studia Miga z amerického státu Washington byla hra inspirována legendami jako Deus Ex a System Shock, a tísnivá atmosféra by tomu, aspoň podle prvních dojmů z trailerů, docela odpovídala. Zda se k ní připojí i povedená komunikace, hádanky, objevování a přežívání, to se snad ukáže letos v létě, kdy by HEVN měla vyjít na PC a Mac.

Nejnovější články