zavřít

Temné středověké RPG The Executioner vás nechá mučit a popravovat zločince

Windows

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Jsou jistá témata, kterým se v běžném rozhovoru za bílého dne chcete vyhnout. Obzvlášť kolem oběda. Ale taková už je historie: zlá, krutá, možná spravedlivá. Popravy byly kdysi na denním pořádku, práce popravčího nezáviděníhodná. Simulační RPG The Executioner vám umožní vžít se do takové postavy a provádět věci, na které nejde jen tak zapomenout.

Převážně černobílá hra The Executioner rozhodně nebude pro slabší povahy. Ono kdyby šlo jen o popravování, tak by to možná nebylo tak drsné. Jenže tomuto aktu předchází ještě usvědčování podezřelých, ať to stojí, co to stojí.

Své budoucí oběti držíte pod zámkem, můžete je mučit třeba hladověním, použít na ně své pěsti nebo je vyloženě týrat – pohrát si s jejich nehty, uřezávat jim části těla a tak podobně. Vše jen proto, aby vám daly písemné přiznání. Nikdo už se ale neptá, kde je pravda. Zažít takové mučení, tak se asi taky přiznám k čemukoliv, jen aby to skončilo vysvobozujícím zábleskem sekery.

Protože jde o RPG, zvolíte si svůj přístup sami. Nemusíte nikoho mučit, nemusíte popravovat. Nelidské chování se ostatně podepíše na vaší příčetnosti, přemíra práce zase na vaší únavě. Ale musíte jíst, spát a vydělávat peníze (prodejem mrtvol na trhu), takže se bez občasného ukončení lidského života neobejdete.

A aby té deprese nebylo málo, můžete si ve volném čase listovat srdceryvným deníkem svého otce, kterého na začátku hry vlastnoručně popravíte. Upřímně, nechtěl bych číst řádky takového deníku. Vlastně bych nechtěl číst ani řádky tohoto článku. Z jejich psaní mi není dvakrát nejlíp.

Pokud si chcete vyzkoušet temný život popravčího, morbidní hru The Executioner najdete na Steamu za pár eur. Ale buďte varováni. Ne kvůli brutalitě, o té už víte, ale kvůli zjevně špatnému anglickému překladu. Rané recenze si stěžují na různé fragmenty jiných jazyků a technických poznámek, které pochopitelně dokáží zkazit zážitek.

Tagy: horor RPG adventura mučení a týrání

Zdroje: Steam,GameSpew

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.