Brutální plošinovka Blasphemous z vás udělá krvavého kajícníka
zdroj: Archiv

Brutální plošinovka Blasphemous z vás udělá krvavého kajícníka

10. 9. 2019 16:30 | Novinky | autor: Patrik Hajda |

Masakr známý jako Tichý zármutek přežil jediný člověk. Člověk beze jména, člověk uvězněný v nekonečném cyklu smrti a znovuzrození, kajícník, který může zvrátit nepříznivé vyhlídky světa. Jak? Dalším masakrem. Ale tentokrát skončí pod kudlou nechutná monstra inspirovaná jihošpanělským folklórem.

Blasphemous je akční pixelartová plošinovka plná brutalit. Vybavení pouze mečem, který se zrodil z viny, po níž dostal jméno Mea Culpa, si doslova prosekáváte cestu temnými chrámy a pochmurným venkovem. Za sebou zanecháváte těžko rozpoznatelné části prapodivných bytostí.

Svůj meč sice nedáte z ruky, ale vaše hrdinná cesta se neobejde bez jiných vylepšení. S mečem se naučíte nové pohyby a komba, vštípíte mu nové vlastnosti, sami sebe vybavíte relikviemi, růženci a modlitbami.

zdroj: Archiv

Dříve zapečetěné dveře se vám otevřou po jednom z mnoha soubojů s bossy, narazíte na jiné ztrápené duše, které vám samy od sebe pomohou nebo si za pomoc vyžádají něco na oplátku. Celé to zastřešuje příběh, pokud by vám akční hratelnost s přehnanou brutalitou nestačily.

Blasphemous vychází dnes na Steamu, PlayStationu 4, Xboxu One a Switchi. Všude by měla stát 25 eur.

Nejnovější články