zavřít

Retro střílečka Ion Maiden mění jméno na Ion Fury

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Datum vydání autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Děvče, nebo zuřivost, vždyť je to jedno. Vzhledem k nedávné zprávě, že se britská metalová kapela Iron Maiden rozhodla tvůrce Ion Maiden kvůli přílišné jmenné podobnosti zažalovat, není ústupek v podobě změny názvu nijak zvlášť překvapivý. Zároveň s přejmenováním přichází nový trailer a oznámení data vydání, které je prakticky za rohem.

Za poctou devadesátkovým střílečkám stojí studio 3D Realms, které má na triku některé z těch, na něž nostalgici rádi vzpomínají. Jmenovitě Duke Nukem 3D a Shadow Warrior. Ion Fury se tedy může stát vaším strojem času do minulosti, do dob, kdy jsme rozeznávali jednotlivé pixely a nikomu to nevadilo.

Nebo si můžete zahrát Doom Eternal, který vám stejné vzpomínky naservíruje v moderní grafice. Nejspíš vám ale na rozdíl od Ion Mai- pardon, Fury, nenabídne možnost zahrát si revolverem na piáno, což je podle mě velké plus.

Už teď můžete svůj iontový hněv na kyborgy vypustit v early accessu na Steamu. Není to klasické demo a není ani pravděpodobné, že byste Ion Fury náhodou nerozchodili, jde o samostatně hratelnou kampaň, která tvoří ucelený prozatímní zážitek.

Na oficiálních stránkách pak naleznete předobjednávky fyzických edic, ta základní obsahuje USB flash disk, plakát, nálepky, klíč v podobě karty, brožurku o vzniku hry a digitální soundtrack. Sběratelská edice pro fajnšmekry v sobě má flashku ve tvaru diskety, soundtrack na CD, podložku pod myš, set odemykacích karet, nálepky, plakát, klíčenku a 15cm figurku hlavní hrdinky Shelly „Bombshell“ Harrison. Obě verze dostanete v poctivých, velkých krabicích, ne v těch, kam se vejde jedno DVDčko.

Klíčky od stroje času vám 3D Realms předají 15. srpna, kdy Ion Fury vychází na Steamu a GOGu. Nahněvané železné děvče se ale dočká i konzolových portů na Xbox One, PlayStation 4 a na Switch.

Tagy: žaloba retro iron maiden

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.