zavřít

Přichází remaster Final Fantasy VIII s původním rozlišením i snazší obtížností

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Datum vydání autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Šlo o drobnější oznámení v rámci letošní E3, které méně pozorným mohlo uniknout: Jedno z nejoblíbenějších RPG pro první PlayStation se po dvaceti letech vrací v remasteru pro konzole a Steam. Final Fantasy VIII vychází nejen s vylepšenou grafikou, ale taky některými novými prvky, které vám usnadní souboje anebo je třeba i úplně vypnou.

Co se grafických vylepšení týče, směrem k nim ve smíšených hodnoceních na Steamu směřuje nejvíc kritiky. Jediným rozlišením je i nadále dnes už archaické 4:3 a Square Enix sice zrestauroval modely a textury postav, ale už ne pozadí, mezi kterými je teď až příliš velký kontrast. Oproti opečovávanému remaku Final Fantasy VII to pro leckoho může být zklamání.

Další změny se dotkly hratelnosti a jsou takového charakteru, že by se na konci devadesátých let prakticky daly považovat za cheaty. Můžete si totiž zapnout třeba Battle Assist, který vám nedovolí umřít, pustit si Final Fantasy VIII na trojnásobnou rychlost, vypnout souboje v případě, že si chcete vychutnat příběh bez přerušování anebo dostat všechny předměty a schopnosti hned na začátku.

Pokud si chcete užít trochu té RPG nostalgie, můžete se do remasteru Final Fantasy VIII pustit na PC, PlayStationu 4, Xboxu One i Switchi. Všechny verze pořídíte za necelých 20 dolarů (asi 460 korun).

Tagy: Final Fantasy (série) remaster

Zdroje: tisková zpráva,Steam

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.