Final Fantasy VII Remake příběhově pokryje „jen“ Midgar, ale stejně potřebuje dva BR disky
zdroj: Archiv

Final Fantasy VII Remake příběhově pokryje „jen“ Midgar, ale stejně potřebuje dva BR disky

11. 6. 2019 12:23 | Video | autor: Aleš Smutný |

Říkal jsem to! No dobrá, říkala to spousta lidí, Final Fantasy VII Remake je skutečně epizodická hra, ovšem v jiném smyslu, než jsme zvyklí. To, co vyjde v březnu příštího roku je část příběhu, která se odehrává jen v Midgaru. Neznamená to ale, že dostanete za měsíc či dva další epizodu.

Tým Square Enixu po Tecujou Nomurou by totiž měl chystat další samostatnou hru, která pokryje další část Final Fantasy VII a nejspíš bude ve vývoji nějaký ten pátek (rok). A není se čemu divit, protože už teď Remake zabere dva Blu-ray disky. Tvůrci totiž hovoří o reimaginaci, což není překvapivé, protože hra vypadá o tolik jinak než původní Final Fantasy VII.

Moc tu nebude fungovat časové porovnávání. Ze subjektivních vzpomínek bych řekl, že Midgar pasáž z původní hry mohla zabrat něco kolem osmi až dvanácti hodin, podle toho, jak moc prolézáte bonusové questy. Jenže tady bude zcela odlišný pohyb a co Cloud odcapkal v původní grafice zde může trvat mnohem déle kvůli pohledu třetí osoby a zcela nově vymodelovanému městu.

Podle nově uveřejněného traileru (Tifa!) se čas hodně natáhne i filmečky. Na mnoha místech, kde jste v originále jen odklikali statický dialog a nebo se odehrála velmi prostinká scéna, ve Final Fantasy VII Remake bude plnohodnotné a krásné CGI. Popravdě, na jednu stranu se mi chce stěžovat si, jak dlouho jim zabere vydat tímhle stylem celou hru.

zdroj: Archiv

Na druhou ale v téhle formě dostanu krásné akční RPG, které mi může zabrat třeba dvacet hodin (střílím od boku, to není potvrzená informace), což bude velmi příjemné v zástupu opravdu dlouhých her, které nás čekají. A až naskočí „pokračování příště“ nemusím si rvát vlasy, protože příběh znám. Jsem ale opravdu zvědavý, jak tvůrci pojmou otevřený svět, který se po opuštění Midgaru odemyká. To bude pořádná výzva a hádám, že přijdou k užitku zkušenosti kolegů, kteří pracovali na Final Fantasy XV.

Jinak se předvedl i soubojový systém. Jde opět o hybridní variaci na akční a tahový systém. Mezi postavami v partě můžete volně přepínat, přičemž se svobodně pohybujete po bojišti a útočíte „malými“ útoky, nicméně se vám neustále doplňují ATB bodíky, za které spouštíte velké útoky ze zapauzovaného, díkybohu, menu.

Soubojový systém má blíž k FF XV a Type-0 než třeba ke XIII, kde šlo víc o řetězení komb. Rozhodně ale vypadá kompetentně. Byl představený i ansámbl herců, bohužel jenom pro anglické nadabování, ale pevně věřím, že by nikoho nenapadlo hru vydat bez japonské zvukové stopy na západě. Final Fantasy VII Remake vyjde 3. března na PlayStation 4.

 

Nejnovější články