zavřít

Pillars of Eternity II brzo zamrzne v rozšíření Beast of Winter

PlayStation 4 Windows MAC Xbox One Linux PS4 Pro Switch Xbox One X

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

„Zhoubou dobrodružných band / je bůh jménem Rymrgand,“ napsal kdysi (teď) jeden básník (já). Není to pouze krásný rým, ale i nebývale přesný popis božstva chaosu a katastrof, se kterým měli hráči tu čest jak v původních Pillars of Eternity, tak v pokračování Deadfire – a je čas na opětovné dostaveníčko uprostřed tropických ostrovů. Za několik týdnů vyjde první DLC jménem Beast of Winter.

Jak už název napovídá, Rymrgand je kromě jiných pěkných domén i bohem mrazu, a tak bych si s sebou na cestu ke zbrusu novému ostrovu plnému jeho zvrácených přisluhovačů radši přibalil teplé spodní prádlo. A samozřejmě celou hromadu zbraní, protože tenhle pánbůh není zrovna sympaťák, a navrch zmíním dvě klíčová slova: „ledoví“ a „draci“.

Rozšíření spatří světlo světa 2. srpna, a nebude samo. Společnost mu bude dělat pořádný kus obsahu zdarma ve formě jednoho menšího DLC a jednoho velkého updatu. DLC s sebou přinese tajuplnou loď jménem The Deck of Many Things, která se vrací z neprozkoumaného východu a v podpalubí skrývá fantastické magické předměty.

Update, konkrétně tedy patch 2.0, si dává za cíl vymýtit co nejvíc bugů, které hráči stačili dva měsíce od vydání odhalit, a upravit nedokonalý balanc hry. Taky s sebou přinese nové módy výzvy, které po vás budou vyžadovat nové způsoby, jak projít hrou – ne nutně těžší, ale každopádně jiné.

Placená i neplacená rozšíření vítám s otevřenou náručí, protože Deadfire je na rozdíl od prvního dílu přímo stavěná na menší dodatky v podobě nových ostrovů a dílčích dobrodružství. V jedničce mi moc nedávalo smysl opustit lineární příběh a odběhnout si několik set kilometrů dál někam do hor, zatímco hlavní quest zůstává nevyřešen, ale námořnická svoboda dvojky je na taková rozptýlení prostě ideální.

Beast of Winter seženete buď samostatně za 10 dolarů, nebo za 25 v season passu spolu se dvěma dalšími rozšířeními plánovanými pro letošní rok. Chystá se ještě zářijový Seeker, Slayer, Survivor zaměřený na taktické bojování a The Forgotten Sanctum, které v listopadu přinese klidnější chvíle naplněné především silným příběhem.

 

 

Tagy: pokračování fantasy RPG kolonizace dlc taktická

Zdroje: tisková zpráva

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.