zavřít

PES 2020 sice vyšlo, ale bez správných soupisek

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Datum vydání autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Fotbalová série PES se bude i letos, tak jako vždy, snažit sesadit z trůnu konkurenční značku FIFA. A tak jako vždy se jí to nepovede. PES 2020 už je sice venku a z prvních dojmů můžu říct, že na hřišti nabízí vynikající fotbal, ale dohnat nedohnatelnou hráčskou ztrátu na EA Sports mu určitě nepomůže skutečnost, že se při spuštění hry musíte proklikat hned přes několik obrazovek s omluvami – včetně té, v níž si vývojáři sypou popel na hlavu za neaktuální soupisky.

Stalo se dost nezaslouženou módou dělat si z fotbalových (a všeobecně sportovních) her legraci, že jsou každý rok stejné, jen s updatovanými hráči a dresy. PES 2020 bohužel v základu nenabízí ani to. Autoři to podle všeho zkrátka nestihli, takže za Manchester United ještě pořád hraje Lukaku a Sanchez, za Slavii Stoch a Zmrhal a tak dále.

Je to velká ostuda, protože pokud chcete zahájit kariéru, v podstatě si musíte počkat do zítřka, kdy by aktualizace konečně měla vyjít – kdo by dobrovolně hrál se špatnými soupiskami? Do té doby se nabízí možnost hrát multiplayerový myClub, kde si stavíte vlastní tým bez ohledu na klubovou příslušnost, jenže tam zase prozatím chybí celá řada možností včetně širší nabídky turnajů.

Konami alespoň jako omluvu za každý den zpoždění všem hráčům, kteří dokončili tutoriál myClubu, pošle 250 mincí, za které si obyčejně musíte zaplatit skutečnými penězi. Pokud tedy update skutečně vyjde zítra, dá to dohromady rovnou pětistovku všem postiženým. Malá záplata na bolestnou skutečnost, že PES 2020 momentálně vůbec nepůsobí jako hotová hra.

Ale to je pro sérii vlastně docela typické: vynikající na hřišti, příšerná mimo něj. Doufám, že až update konečně dorazí, naplno ocením vylepšenou kariéru a další lákavé prvky, které vývojáři před vydáním slibovali. Tím by si to u mě vyžehlili daleko spíš než mikrotransakční almužničkou.

Tagy: fotbal simulace sportovní

Zdroje: oficiální stránka

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.