zavřít

PES 2020 konečně vylepší manažerskou kariéru

PlayStation 4 Windows Xbox One PS4 Pro Xbox One X

- Preview autor: Václav Pecháček Komentáře: 0

Série Pro Evolution Soccer se i letos pokusí svést statečnou bitvu s kolosálním soupeřem jménem FIFA a PES 2020 si pro tenhle souboj připravil docela slušný zbraňový arzenál. Vylepšuje dění na hřišti pomocí nových animací a chytřejší umělé inteligence, chystá nezbytnou předělávku zastaralého manažerského módu Master League… a taky mění svoje jméno na vpravdě příšerné „eFootball PES 2020“.

Nový název, který asi nějaký marketingový expert vybral proto, aby se hra víc asociovala s lukrativní esportovou scénou, pochopitelně odmítám víckrát použít, takže zůstaneme u lety prověřeného PES. Na prověřený přístup, pomalejší a realističtější než u konkurence, ostatně spoléhá i chystaný díl – rozhodně nečekejte žádný příklon k větší arkádovosti.

Změny v hratelnosti se týkají spíš drobnějších prvků. Větší vliv má například „kontext“, tedy situace, v jaké se váš hráč při pokusu o střelu či přihrávku nachází. Když je tísněný, dopadne jeho pokus hůř, než když mu soupeř nabídne oceán prostoru a moře klidu.

Hezky zní i možnost provádět taktické fauly a třeba zatáhnout soupeře za dres, čímž zabráníte protiútoku. Je to nefér, dostanete za to žlutou kartu, ale lepší karta než gól, že?

Umělá inteligence by teď měla být schopná měnit svoje chování v závislosti na tom, jaký typ hráče je právě u balónu. Dejme tomu, že míč drží světoznámý nahrávač, o kterém všichni vědí, že merunu propasíruje i uchem jehly. Spoluhráči si tedy troufnou na agresivnější náběh a budou oprávněně očekávat perfektní přihrávku. Když má míč nějaký stoper-nekopa, tak si zase třeba seběhnou blíž a nabídnou se mu pro snadný pas.

A co ta kariéra, kterou už několik let trápí spousta zoufalých neduhů? Víme, že se chystá několik změn. Vylepšený systém přestupů zní skvěle, částky a smlouvy mají nyní odpovídat realitě, navíc si přímo budete moct nastavit obtížnost přivádění nových hráčů a bude možné KONEČNĚ vypnout první přestupové období.

Trochu divně zní nový systém dialogových voleb, díky němuž se prý víc vžijete do trenéra a budete si se svým okolím povídat. Dobře, uvěřím, až to vyzkouším – s RPG prvky maličko experimentuje i FIFA se svým megarozpočtem a výsledek zatím není nijak zvlášť úžasný, tak jsem zvědavý, jak si s tím poradí ošklivé káčátko PES. Chystá sice nějaké „legendární manažery“, ale upřímně řečeno, já za trenéra Maradonu hrát stejně v žádném případě nechci.

Měl bych asi dodat, že hra prý prošla grafickým vylepšením a třeba diváci teď mají být „tak realističtí, až vám z toho spadne čelist“. Berte to s rezervou – první trailer je sice pěkný, ale že bych v něm vypozoroval nějaké zásadní estetické změny k lepšímu, to tedy ne.

I tak se ale na další, snad zase o něco lepší fotbal od Konami těším. Dočkám se 10. září na PC a konzolích, tedy 17 dní předtím, než vyjde FIFA 20.

Tagy: fotbal simulace sportovní

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.