PES 20 získalo licenci na Manchester United, PES 19 mezitím záhadně zmizelo z PS Plus
zdroj: tisková zpráva

PES 20 získalo licenci na Manchester United, PES 19 mezitím záhadně zmizelo z PS Plus

3. 7. 2019 12:20 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Z nemilosrdných licenčních válek mezi soupeřícími fotbalovými sériemi se v poslední době stává spíš stabilní okupace. FIFA nezpochybnitelně vládne, má všechny hráče, všechny soutěže, všechny dresy, všechny týmy. PES vyznává guerrillovou taktiku a sem tam si vyzobne nechráněnou kořist. Většinou je to relativní drobnost jako skotská či ruská liga, ale některá partnerství jsou působivější – například s FC Barcelonou nebo nově Manchesterem United.

Rudí ďáblové se do PES 2020 (ne, nebudu používat oficiální název „eFootball PES 2020“, ani kdybyste mě lámali v kole) podívají v plné parádě, s oficiálními dresy, stadionem, vymazlenými podobami hráčů a tak dále. Dokonce i ten „bobby“ střežící stadion vypadá autenticky. Mladý záložník Scott McTominay se navíc stal ambasadorem hry. Manchester United i všichni jeho hráči se ovšem objeví i ve FIFA 20.

Ať už se vám to líbí, nebo ne (a mně se to opravdu, opravdu nelíbí), Manchester United se momentálně potácí od průšvihu k průšvihu a není schopný vyhrát nejspíš ani důchodcovské bingo v hospodě vedle Old Trafford. PES 2020 se proto vrátí do slavné minulosti a vytáhne z ní mladého Davida Beckhama s jeho hedvábným hárem a magickou pravačkou.

zdroj: Vlastní

Nakolik je to všechno relevantní, když skoro celý zbytek anglické ligy bude vystupovat pod vymyšlenými názvy a s vymyšlenými dresy (byť tedy se skutečnými hráči), to je otázka. Nic vám nebrání si stáhnout fanoušky vytvořené dresy a další propriety, ale ti by nakonec vytvořili i ten Manchester, že ano. I když je pravda, že s Old Traffordem by si asi neporadili.

S Pro Evem se váže ještě jedna dnešní novinka, tentokrát opravdu velice zvláštní. Šárka vás před pár dny informovala, že červencové předplatné PS Plus zahrnuje dvě hry zdarma, závody Horizon Chase Turbo a fotbálek PES 2019. A právě PES na poslední chvíli ze seznamu zmizel.

Nahradil ho tedy Detroit: Become Human v deluxe edici, která zahrnuje i Heavy Rain, takže z toho předplatitelé vlastně vyšli ještě dobře – místo jediné, dobré, ale nikterak geniální fotbalové hry dostanou dvě vynikající příběhové adventury od Davida Cage.

Přesto je nezvyklé takhle za pět minut dvanáct měnit nabídku PS Plus a upřímně řečeno mě teď nenapadá žádná příčetná teorie, která by to vysvětlovala. Leda že by se žárlivý Liverpool, arcirival Rudých ďáblů z Manchesteru, k smrti urazil, rozhodl se sérii PES zničit a... Dejme tomu, že by Virgil van Dijk nahackoval servery Sony. Ten chlap umí bránit, dávat góly i tvořit hru, tak proč by neuměl provádět složité počítačové operace? (...Říkal jsem vám, že s tou příčetností to není kdovíjaké.)

Hry z červencového PS Plus můžete stahovat odteď až do 5. srpna.

zdroj: Archiv

Nejnovější články