zavřít

Druhá světová nemusí nutně skončit střílečkou, jak dokazuje česká naučná adventura Attentat 1942

Windows MAC

- Datum vydání autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

Do druhé světové války můžete naběhnout s kvérem v ruce a kosit nácky po stovkách, jak to v aktuálních dnech předvádí Call of Duty: WWII. Ale jak už nám dokázala třeba This War of Mine, existuje i opačný přístup k vyprávění o válečném konfliktu. Přístup plný lidskosti, nebo naopak nelidství, depresivně zaznamenávající život běžných občanů. Takový přístup razí i český projekt Attentat 1942, který již v těchto chvílích šíří krutou pravdu na Steamu.

Attentat 1942 je duchovním nástupcem hry Československo 38-89, ale tentokrát se tvůrci z Filozofické a Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd nerozhodli jít ryze českou cestou. Hru totiž opatřili anglickými titulky a díky úspěšnému Greenlightu ji nahodili na Steam. Hráči všech zemí, připravte se, čeká vás osvěta.

Attentat 1942 stojí na pevných vědeckých základech. Ve hře sice potkáváte smyšlené postavy, ale jejich příběhy jsou zasazeny do historického kontextu. Vy se ocitáte v současnosti, kde zjišťujete, že váš pradědeček byl zajat gestapem chvíli po atentátu na Heydricha. Logicky vás zajímá, zda se účastnil operace Anthropoid, nebo zda jde o čirou náhodu.

V dějové lince ze současnosti budete „vyslýchat“ starší občany formou dialogů ve hraných filmečcích, zatímco v minulosti se příběh odvíjí formou interaktivních komiksů stylizovaných do mnoha odstínů šedi. Grafické zpracování od první chvíle podtrhuje sklíčenou atmosféru doby, kterou si lze jen těžko představit. Tyto dvě roviny jsou navíc prokládány skutečnými záběry z tehdejšího režimu.

Už předchozí hra to díky své vzdělávací podstatě dotáhla do škol, a nutno dodat, že se jedná o perfektní výukový nástroj pro dnešní digitální děti. Snad čeká stejný osud i Attentat 1942, který má být obecně ve všech směrech dotaženější hrou. Pořídit si ji můžete na Steamu za 11 euro, případně byste ji měli dostat zcela zdarma, pokud jste si dříve zakoupili Československo 38-89.

Tagy: Československo druhá světová válka historická atentát

Zdroje: tisková zpráva

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce her či hardwaru. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta. Více informací zde.

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.