Změna vývojářů CS: Condition Zero
zdroj: Tisková zpráva

Změna vývojářů CS: Condition Zero

7. 12. 2002 1:30 | Byznys | autor: Redakce Games.cz |

Těsně před Vánoci se bude v americkém Dallasu konat velký turnaj v rámci Cyberathlete Professional League a program přidružených seminářů naplánovaných na 21.prosince odhalil jedno velké překvapení.

Obrázek zdroj: Tisková zpráva Podle něj totiž bude předvádět singleplayerový Counter-Strike s podtitulem Condition Zero tým Ritual Entertainment namísto dosavadních vývojářů z Gearbox Software, od nichž údajně převzali štafetu už v srpnu. Na tomto místě je vhodné poznamenat, že se jedná už o třetí studio pracující na této hře, neboť úplně ze začátku ji připravovali Rogue Entertainment, ale Sierra nebyla s jejich prací spokojena a dohodla se s Gearboxem. Ten se v poslední době příliš nepředvedl v James Bond: 007 Nightfire (první česká recenze, 57%) a nyní primárně chystá konverzi Halo pro PC.

Doug Lombardi z Valve Software nám před okamžikem poslal tiskovou zprávu, ve které oficiálně potvrzuje Ritual Entertainment jako nové tvůrce Condition Zero (preview, rozhovor). To znamená, že tato dlouho odkládaná hra by se konečně mohla dočkat radikálních změn v designu a eventuálně i přejít z dost zastaralého Half-Life enginu na něco modernějšího. Ritual, kteří v současné době pracují ještě na Star Trek: Elite Force 2 pro Activision, mají zkušenosti jak s Quake II díky úspěšné FPS SiN, tak s Q3A enginem použitým v jejich posledním díle Heavy Metal FAKK 2. Co se z toho přesně vyklube, jestli to prospěje k větší kvalitě CS: CZ a jak to ovlivní termín vydání hry, zjistíme za tři týdny po CPL semináři.

zdroj: ShackNews, PR

jd

Nejnovější články