zavřít

Vyhazov tvůrců Elite Force 2

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Sci-fi akce Star Trek: Elite Force 2 je hotova, a tak vedení Ritual Entertainment bylo donuceno trochu pročistit řady svých zaměstnanců.

Vyhazovu se tak dočkala velká část týmu, který na Elite Force 2 pracoval - celkem se jedná asi o 12 lidí včetně project manažerů a level designerů (kompletní seznam najdete na sajtě Ritualistic). Viceprezident firmy Tom Mustaine řekl, že Ritual Entertainment prostě nemají na to, aby mohli vydržovat více vývojářských týmů áčkových her současně. Studio nyní pracuje na dalších projektech a musí se plně zaměřit na jejich dokončení. Pro připomenutí jde o neustále posouvané Condition Zero, které Ritual zdědil po Gearboxu, a také o Counter-Strike pro Xbox.

Jak napsal na fórech jeden z propuštěných zaměstnanců Benson Russel, tuto akci si skutečně vynutilo to, že Ritual je malá nezávislá společnost, kde peníze netečou proudem, jak si možná někteří myslí. Rozhodně tedy nejde o to, že by si management chtěl co nejvíce namastit kapsu nebo o pouhý nevděk. Podle Mustaina se firma bude snažit pomoci propuštěným vývojářům najít uplatnění jinde, ale cosi mi říká, že v tomto případě jde skutečně jen o libozvučné řečičky. Otázkou také zůstává, jak to bude s opravnými patchi pro hru nebo jestli se propuštěním vývojářského týmu definitivně zabouchly dveře pro eventuální vznik přídavného datadisku jako u Elite Force jedničky.

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.