Máte námět či připomínku? Napište nám
Uživatelé PSN nakupují po výpadku více her
zdroj: Archiv
Byznys

Uživatelé PSN nakupují po výpadku více her

12. 7. 2011 20:36 | autor: Petr Poláček |

Jak motivovat uživatele k tomu, aby nakupovali ještě více? Na chvilenku jim tu možnost seberte. Velmi volně by se tak daly interpretovat výsledky průzkumu agentury EEDAR, podle níž výpadek PlayStation Network a následný Welcome Back program způsobily u uživatelů PSN větší chuť k nakupování her a jiného obsahu.

Výše uvedený závěr vyplývá z průzkumu mezi uživateli webu IGN, z nichž si nějakou hru na PSN pořídilo za červen 2011 17%, zatímco v březnu to bylo pouze 13%. Všechny čtyři hry nabízené v rámci US verze Welcome Back programu (InFamous, LittleBigPlanet, Dead Nation a WipEout) se dostaly do TOP 25 nejnakupovanějších PSN her za první tři týdny průběhu programu, InFamous byla přitom za červen 2011 nejčastěji pořizovanou hrou na všech konzolích současné generace. Mnohem důležitější je však pro Sony fakt, že i po odstranění těchto her z nabídky se zvýšilo procentu hráčů, kteří si koupili nějakou PSN hru. Za červen to bylo 15%, za březen již zmíněných 13%.

EEDAR dále uvádí, že díky hrám nabízeným v rámci Welcome Back programu vzrostl mezi uživateli IGN, GameTrailes a Google služeb zájem o jejich pokračování (například LittleBigPlanet 2). Dokonce i v případě, kdy žádné pokračování k dispozici není a ani nebylo ohlášeno, což se týká zejména hypotetického titulu Dead Nation 2. Analytici EEDAR z toho vyvozují, že podobnou nabídkou titulů zdarma mohou firmy (nejenom Sony) motivovat hráče k většímu objemu nákupů, popřípadě v nich vzbudit zájem o pokračování či podobné tituly.

Specificky na případě výpadku PSN pak EEDAR poukazuje na fakt, že uživatelé umí snadno odpouštět i velké průšvihy, pokud se firma následně zachová čestně a upřímně. Jediné negativum, které z nárůstu zájmu o PSN hry pro Sony plyne, je dle EEDAR možný negativní dopad na prodeje klasických krabicovek v obchodech. Další informace z aktuální EEDAR zprávy si můžete klidně vyzobnout sami, jsou volně dostupné.

 

Nejnovější články