zavřít

Titus chce prodat Interplay

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Společnost Titus Interactive, která se zmítá ve finančních potížích, dnes oznámila plány na prodej vývojáře a vydavatele Interplay, kterého koupila v srpnu 2001.

Zakladatel a nynější CEO Titusu Hervé Caen se tak nechal slyšet v rozhovoru pro francouzské noviny Les Echos. Na začátku loňského roku Interplay musela prodat své studio Shiny. Jeho cena se vyšplhala na $47 milionů, ale experti soudí, že za touto částkou stál spíše fakt, že Shiny vyvíjí akční Enter the Matrix.

Samotná Interplay nemá na svém kontě příliš výrazných hitů, za úspěch lze ale rozhodně považovat Baldur's Gate od BioWare nebo Icewind Dale od Black Isle Studios (seznam všech her). Za zmínku stojí i fakt, že Titus/Interplay měli původně vydávat i českou strategii UFO: Aftermath od brněnských Altar Interactive. V současné době se pod jejich křídly nachází i RPG LionHeart od Reflexive Entertainment. Celosvětově zajišťuje distribuci všech produktů Interplay společnost Vivendi Universal. O tom, kdo a za kolik nakonec Interplay odkoupí můžeme zatím pouze spekulovat. Ještě v květnu 2001 se jako o možném zájemci mluvilo i o redmondské společnosti Microsoft.

zdroj: Gamespot, Titus

kate

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.