Termín levnější PS3 a přibalené tituly
zdroj: tisková zpráva

Termín levnější PS3 a přibalené tituly

1. 10. 2007 11:11 | Byznys | autor: Redakce Games.cz |

Urychleně dosáhnout větší penetrace trhu jakýmikoli prostředky: s tímto heslem Sony plánuje herní i filmový bundle 40 GB PS3 za málo peněz.

Urychleně dosáhnout větší penetrace trhu jakýmikoli prostředky, třeba i za cenu dočasně vyšší ztráty na každé prodané konzoli. Tak nějak možná zněl příkaz z velína Sony, když zrovna trpěl kvůli obrovské Halo 3 mánii, jakkoli boss Kaz Hirai navenek pořád tvrdí, že původní cena 600 USD byla správná a snaží se to argumentovat dávným nedostatkem kusů. Nový model PlayStation 3, o němž jsme psali minulý týden, byl sice oficiálně nazván pouhou spekulací, ale jeho existence je téměř stoprocentně jistá. Ba co víc, díky avizované ceně 400 dolarů a výhodnému kurzu to v přepočtu dělá pouze nějakých 8000 korun českých plus DPH (tzn. ne 12000 Kč, když se dříve hovořilo o 300 britských librách).

Americký úřad pro ochranu spotřebitelů (FCC) už ve své databázi vede kód CECHG01, což by měla být právě čerstvá verze PS3 jen s 40 GB harddiskem a dvěma USB porty (oproti dosavadním čtyřem) a bez zpětné kompatibility. Jejím výrobcem prý bude AsusTek, který má na starosti stávající 80 GB verzi. Oficiální ohlášení této, výrazně méně peněz stojící PlayStation 3, se očekává tento nebo příští týden (GamePro říká 12.10.).

Termínem její dostupnosti na trhu bude dle současných zvěstí a důkazů 30. říjen. Kdy má prý být k dispozici ve dvou podobách, každá za těch 400 USD: Jednak "filmový bundle" PS3 40 GB + letošní snímek Spider-Man 3 na Blu-Ray disku, druhak "herní bundle" PS3 40 GB + vysoko hodnocená (93%) first-party akční adventura Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction, jejíž vydání bylo kvůli tomu o týden pozdrženo. Sony chce tímto dát najevo, že její konzole je opravdovým multimediálním zařízením, a údajně více vyvážit marketing, aby se netočil jen kolem hraní.

Zvětšit zdroj: tisková zpráva

Dalším výhodným bundle má být podle nejmenovaných francouzských obchodníků v půlce listopadu 60 GB verze PS3 s přibalenou fotbalovou hrou Pro Evolution Soccer 2008 za 449 euro (13 500 Kč). Pokud jsou všechny tyto zprávy pravdivé, jak na tento zásadní krok konkurence zareaguje Microsoft? To se u nás dočtete zítra.
zdroj: linkované weby

jd

Nejnovější články