zavřít

O česká studia je velký zájem. Američané koupili tým Geewa stojící za Smashing Four

- Byznys autor: Patrik Hajda Komentáře: 0

V uplynulých letech byla Česká republika svědkem velkých úspěchů nových i zavedených herních firem. A s úspěchem občas přijde nabídka, která se neodmítá. Warhorse Studios zabodovalo hned svou první hrou Kingdom Come: Deliverance, aby se následně objevil THQ Nordic a studio odkoupil. Podobný osud potkal Beat Games, kteří svým Beat Saberem zaujali Facebook. A teď si Amerika přišla pro mobilní specialisty ze studia Geewa.

Geewa je na našem trhu už od roku 2005 a proslavila se především kulečníkem pro herní oblast Facebooku a mobilní hrou Smashing Four, svým zatím posledním počinem. Ze Smashing Four se stal světový hit, který ke studiu dostal spoustu nových hráčů a tržeb a zajistil tak nejúspěšnější rok studia za celou jeho patnáctiletou historii.

V průběhu let do studia zainvestovaly dvě skupiny: KKCG Karla Komárka a polský investiční fond MCI. První jmenovaná držela 62 % akcií, druhá 32 % a zbylých 5 % připadalo zakladateli studia Milošovi Endrlemu.

Objevil se ale nový hráč, který odkoupil rovnou celé studio Geewa (podle informací Forbesu za 350 milionů korun). Jmenuje se AppLovin a podle Endrleho jde o velké zvíře na poli mobilních her. „Po Googlu a Facebooku mají největší síť s mobilní reklamou,“ sdělil Endrle webu Forbes.

Kromě majitele se toho v Geewě moc nezmění. Vedení zůstává, 60 zaměstnanců zůstává, akorát pražské sídlo se přesune do jiné kancelářské čtvrti. Od AppLovinu si tvůrci slibují ještě větší rozšíření svých her díky obrovskému reklamnímu zázemí.

Geewa letos vydá svou novou hru Smash Casters, která vychází ze Smashing Four, ale je vypracovaná ve 3D grafice. Hru si můžete rovnou vyzkoušet v předběžném přístupu na Androidu i iOS.

Tagy: česká hra studio byznys mobilní hry

Zdroje: Forbes,tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.