nVidia koupila 3dfx
zdroj: Archiv

nVidia koupila 3dfx

16. 12. 2000 22:45 | Byznys | autor: Redakce Games.cz |

To co před nedávnem začalo prosakovat na veřejnost, a bylo všemi zainteresovanými stranami vehementně popíráno, se stalo skutečností.

nVidia Corporation v pátek koupila za 112 milionů dolarů jádro společnosti 3dfx Interactive, Inc.

Již delší dobu je známo, že 3dfx má finanční potíže, které postupně vedly až k oznámení ukončení výroby grafických karet a soustředění se pouze na vývoj čipů. Prodej části firmy je tak logických vyústěním této situace. To, že kupujícím je právě nVidia také není nic překvapivého, neboť ta se tím zbaví jednoho ze tří zbývajících konkurentů (ještě zbývá ATI a Matrox) a získá veškeré jeho patenty a technologie (např. Mosaic rendering založený na původních algoritmech firmy Gigapixel). Mimo jiné nVidia získá i práva na užívání obchodních jmen 3dfx a Voodoo. Že by jsme se někdy dočkali karty nazvané nVidia Voodoo 6 GTS? :)

Pro majitele karet Voodoo 1-5 mám ale špatné zprávy. nVidia koupila pouze jádro 3dfx, takže rozhodně nebude pokračovat ve vývoji driverů pro stávající produkty 3dfx. To zůstane na původní firmě, jenže není vůbec jasné jak dlouho ta bude existovat.

MB

Nejnovější články