Nintendo jde opět k soudu. Firma Gamevice požaduje ukončení prodeje Switche v Americe
zdroj: Vlastní foto autora

Nintendo jde opět k soudu. Firma Gamevice požaduje ukončení prodeje Switche v Americe

7. 4. 2020 13:22 | Byznys | autor: Patrik Hajda |

Nintendo je v soudních síních pečené vařené. Samo zatočilo s pirátskými weby, které nelegálně emulovaly bohatou knihovnu her od japonské společnosti, stalo se ale také terčem nářků mnoha hráčů, kteří si stěžují na poruchové páčky Joy-Conů u Switche. A právě tyto ovladače jsem nyní předmětem sporů mezi Nintendem a firmou Gamevice.

Společnost Gamevice vyrábí ovladače podobné Joy-Conům, které si z levé a pravé strany připnete na mobilní telefon či tablet s operačním systémem Android nebo iOS, abyste tak mohli pohodlněji hrát mobilní hry bez nutnosti upatlat si displej prsty umaštěnými od hranolek z Mekáče.

A protože si Gamevice na své řešení pořídilo patenty, vůbec se mu nelíbí, že jiná společnost používá podobné ovladače a nesolí za to těžké peníze. Gamevice proto žaluje Nintendo za porušení těchto patentů a požaduje po americkém soudu zastavení dovozu konzole Switch do Spojených států.

Na tomto místě je potřeba dodat, že se jedná o druhý spor mezi oběma stranami. Nintendo 11. března po dlouhém soudním procesu zvítězilo nad Gamevice, když přesvědčilo porotu a patentový úřad o tom, že všech 19 patentů, které mělo porušit, jsou věci, které zkrátka nelze patentovat.

Gamevice to však po první prohře nehodlá vzdát a znovu se pouští do soudního kolečka se stejným patentovým problémem, i když tentokrát si asi vybralo jiné patenty, které nepůjdou tak snadno zpochybnit.

Možnost, že by Nintendo v soudním procesu přišlo o možnost dovážet Switche na extrémně lukrativní americký trh, se zdá hodně přitažená za vlasy, ale kdo ví. Všichni známe podivné historky z amerického soudnictví, takže je klidně možné, že japonským exekutivcům momentálně není zrovna dobře po těle.

Nejnovější články