Mythic vs Microsoft a 3000AD vs DreamCatcher
zdroj: tisková zpráva

Mythic vs Microsoft a 3000AD vs DreamCatcher

22. 12. 2003 23:23 | Byznys | autor: Redakce Games.cz |

Vývojáři ze společnosti Mythic Entertainment podali žalobu na firmu Microsoft, protože se jím nelíbí že název chystaného MMORPG Mythica se až nápadně podobá názvu jejich firmy.

Mythica zdroj: tisková zpráva Mythic Entertainment je totiž registrovanou známkou této společnosti, která se nyní obává, že by mohlo dojít ke zmatení zákazníků, poškození jejich jména a že Microsoft chce tímto způsobem těžit z jejich dobré pověsti. Firma již dříve Microsoft upozorňovala na tuto skutečnost, ovšem ten jejích námitek nedbal a tak se celá záležitost přesunula až před soud (stejně jako to v minulosti udělal Microsoft s názvem Lindows nápadně podobným jeho operačnímu systému). Pro úplnost dodávám, že Mythic Entertainment byla založena v roce 1996 a její dosud nejúspěšnější hrou je on-line RPG Dark Age of Camelot, tedy konkurence připravované Mythicy.

Obrázek zdroj: tisková zpráva V herním světě začíná i další spor, který se už poněkolikáté odehrává mezi vývojáři a jejich vydavatelem. Jak jsme vás před pár dny informovali, společnost DreamCatcher se totiž rozhodla vydat aktuální verzi hry Universal Combat (Battlecruiser Millenium) od vývojářů 3000AD. Ti ale s tímto krokem nesouhlasí, protože hra podle nich ještě není zcela hotova a upozorňují na to, že v současném stavu a bez patche bude na trhu propadákem. Zda v nejbližších dnech Universal Combat vyjde nebo ne, není ještě stále jasné. Tvůrci v čele s neuštvatelným Derekem Smartem by ale byli ochotní jít kvůli tomuto sporu s DreamCatcherem dokonce do soudí pře. Více tuto kauzu rozebírají na Level.cz.
zdroj: Bluesnews

Nejnovější články