zavřít

Mythic vs Microsoft a 3000AD vs DreamCatcher

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vývojáři ze společnosti Mythic Entertainment podali žalobu na firmu Microsoft, protože se jím nelíbí že název chystaného MMORPG Mythica se až nápadně podobá názvu jejich firmy.

Mythic Entertainment je totiž registrovanou známkou této společnosti, která se nyní obává, že by mohlo dojít ke zmatení zákazníků, poškození jejich jména a že Microsoft chce tímto způsobem těžit z jejich dobré pověsti. Firma již dříve Microsoft upozorňovala na tuto skutečnost, ovšem ten jejích námitek nedbal a tak se celá záležitost přesunula až před soud (stejně jako to v minulosti udělal Microsoft s názvem Lindows nápadně podobným jeho operačnímu systému). Pro úplnost dodávám, že Mythic Entertainment byla založena v roce 1996 a její dosud nejúspěšnější hrou je on-line RPG Dark Age of Camelot, tedy konkurence připravované Mythicy.

V herním světě začíná i další spor, který se už poněkolikáté odehrává mezi vývojáři a jejich vydavatelem. Jak jsme vás před pár dny informovali, společnost DreamCatcher se totiž rozhodla vydat aktuální verzi hry Universal Combat (Battlecruiser Millenium) od vývojářů 3000AD. Ti ale s tímto krokem nesouhlasí, protože hra podle nich ještě není zcela hotova a upozorňují na to, že v současném stavu a bez patche bude na trhu propadákem. Zda v nejbližších dnech Universal Combat vyjde nebo ne, není ještě stále jasné. Tvůrci v čele s neuštvatelným Derekem Smartem by ale byli ochotní jít kvůli tomuto sporu s DreamCatcherem dokonce do soudí pře. Více tuto kauzu rozebírají na Level.cz.
zdroj: Bluesnews

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.