zavřít

MS chce Nintendo, EA má Criterion, Eidos na prodej

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Podle německého časopisu Wirtschafts Woche Bill Gates nedávno naznačil, že by se Microsoft rozhodně nebránil koupi firmy Nintendo, svého konkurenta na poli next-gen konzolí.

"Pokud by volal Hiroshi Yamauchi, okamžitě jej přepojte přímo na mě," nechal se prý slyšet Gates na nejmenované konferenci. Hiroshi Yamauchi je bývalý prezident Nintenda, který ale ve společnosti stále vlastní významný podíl. Wirtschafts Woche Gatesovu citaci parafrázuje: Pokud by Nintendo mělo zájem, okamžitě jej kupujeme. Celá věc má však jeden velký háček - jak Gatesovi vzkázal viceprezident Nintenda Perrin Kaplan: "Nejsme na prodej". Microsoft všechny tyto spekulace odmítl oficiální cestou komentovat. Za připomenutí ale rozhodně stojí naše předchozí zprávy, týkající se zájmu Microsoftu o Segu, Blizzard nebo Take Two.

Zatímco Nintendo tedy na prodej není, jiná známá herní firma ano - jedná se o Eidos. V kuloárech se o celé věci šuškalo už celkem dlouho, začátkem tohoto týdne pak Eidos potvrdil, že skutečně jedná s dalšími společnostmi o možném převzetí. Největší zájem přitom prý mají Electronic Arts, Ubisoft, Activision a samozřejmě tradičně opět Microsoft. Případný nový majitel by spolu s Eidosem získal práva na herní značky jako Deus Ex, Legacy of Kain, Hitman nebo - v poslední době však dost upadající - Tomb Raider.

Poslední související informací je zpráva o koupi Criterion Studios. Jejich novým vlastníkem se stali Electronic Arts, kteří za tvůrce technologie Renderware zaplatili okolo 48 milionů dolarů. Engine Renderware podle Criterionu využívá cca 500 her od různých vydavatelů včetně populární série GTA od Take Two. Z chystaných pecek se k nim pak zařadí třeba ještě The Movies od Petera Molyneuxe a Activisionu nebo Burnout 3 přímo od Criterionu. Analytici se shodují, že bude zajímavé sledovat, zda a jak se popularita Renderware s převzetím Criterionu kolosem EA změní.

zdroj: GameSpot, CNN

ka

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.