zavřít

Machinima zavírá krám, propouští přes 80 zaměstnanců

- Byznys autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

O náhlém zmizení videí kanálu Machinima z povrchu internetu jsem psala před dvěma týdny. Tehdy jeho mateřská společnost Otter Media tvrdila, že se chce v mezičase soustředit na tvorbu nového obsahu, tento týden nicméně oznámila, že Machinima končí nadobro a propouští své zbylé zaměstnance a tvůrce.

Někteří z nich byli už v minulosti pracovně přeřazeni do jiných dceřiných mediálních společností, následkem ukončení provozu značky Machinima však i tak přijde o práci 81 lidí. Její šéfka Russell Arons na své pozici prozatím zůstává a pracuje na tom, aby konec probíhal hladce, zatímco se poohlíží po nových pracovních příležitostech.

„Určitý počet zaměstnanců Machinimy zůstává s naší firmou, která se aktivně snaží využít jejich schopností v širokém záběru portfolia Otter Media,“ řekl jejich tiskový mluvčí pro GamesIndustry.biz.

Kanál Machinima stáhl veškerá svá videa minulý měsíc, aniž by o tom dal vědět třeba aspoň samotným tvůrcům. Znepřístupnění kanálu tak mnohé z nich mohlo o jejich obsah úplně připravit, vzhledem k množství nezálohovaných autorských videí dost možná i nadobro.

Tagy: propouštění machinima

Zdroje: Gameindustry.biz

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.