zavřít

Kanál Machinima bez varování stáhl všechna videa

Windows PlayStation 3 Xbox 360

- Téma autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Machinima má za sebou dlouhou historii produkce videí se zajímavým a zábavným herním obsahem, v této chvíli se na ně ovšem nemáte šanci podívat. Společnost loni odkoupila firma AT&T a v prosinci ji převzala divize Otter Media, která v minulých dnech veškerá videa nahraná na YouTube znepřístupnila veřejnosti. Nevarovala přitom ani samotné tvůrce obsahu.

Veškerá videa z kanálu Machinima beze slova zmizela v pátek. Nad jejich ztrátou truchlí nejen diváci, ale i autoři. Hráčka a herečka Felicia Day oplakává třeba svůj seriál k Dragon Age 2: Mark of the Assassin, Ricky z Internet Today své zklamání vyjádřil na Twitteru: „Wow… Konečně se do toho dali a smazali všechno, co jsme kdy vytvořili. Víc než 7 let práce… ztracené v píscích času. #RIPMachinima.“

Otter Media smazání videoobsahu komentovalo pro Kotaku, ale natolik šalamounsky, že se k situaci vlastně vůbec nevyjádřilo: „Soustředíme se na tvorbu nového obsahu s týmem Machinima, který v následujících měsících budete moct vidět na nových kanálech.“

Část onoho týmu byla přitom na začátku měsíce z firmy propuštěna, část dostala místo v dalším z projektů Otter Media, v zábavní společnosti Fullscreen, která nabízí zázemí a konzultační služby youtuberům.

Není to první změna vlastníka, která Machinimu potkala, odkoupení společností Warner Media v roce 2016 ovšem podobné aktivity nedoprovázely. Vznik samotné značky se datuje už do roku 2000, kdy vznikla jako web s krátkými filmy vytvářenými v enginech her, později začala přicházet s vlastními koncepty videí. S rozvojem sociálních sítí zrušila v roce 2010 svou webovou stránku a přesunula se výhradně na YouTube.

Kanál od založení nasbíral přes 12 milionů odběratelů a byl jedním z prvních, které pod sebe sdružovaly tvůrce kvalitního originálního hráčského obsahu. I proto se skrytí části videoherní historie a její internetové reflexe jeví být trochu nestandardním krokem.

Tagy: YouTube machinima kanál

Zdroje: Kotaku.com

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.