zavřít

Game Access 2019 láká na zakladatele Blizzardu i na zaklínačský koncert

- Byznys autor: Šárka Tmějová Komentáře: 0

Není to losangeleská E3, není to ani sanfranciská GDC, ale i tak to bude stát za to. Brno letos už počtvrté hostí akci Game Access, která slibuje jak vážněji pojaté přednášky od vývojářů v rámci své konferenční části, tak i spoustu zábavy na festivalu. Sobotní večer bude navíc patřit brněnské filharmonii a soundtracku legendární Mafie, v neděli pak víkend zakončí skupina Percival, která se podílela na hudbě ze třetího Zaklínače.

Čtvrtý ročník Game Accessu si na poslední květnový víkend zabere prostory brněnského výstaviště. Účastníci konference se tam mohou setkat nejen s vývojáři, ale třeba i s investory, vydavateli, nebo naopak nadšenými nováčky, kteří do herního byznysu teprve chtějí proniknout.

Poslechnout si můžete také některou z letošních přednášek. Do Brna zavítá kupříkladu David Brevik, zakladatel studia Blizzard North a jeden z tvůrců Diabla. O 3D modelech popovídá Gavin Goulden ze studia Insomniac, který se kromě loňského Spider-Mana podílel třeba na Bioshocku: Infinite nebo na Dragon Age: Origins. Na animaci postav se zaměří David Hubert z Eidos Montreal, animátor pro obnovený Tomb Raider nebo Deus Ex: Mankind Divided, a grafikou se zabývá i Cristian Chihaia, umělecký šéf Assassin’s Creed Odyssey.

Game Access Game Access

Žádná herní konference se neobejde bez večírků, proto má Game Access 2019 naplánované hned tři. Všechny navíc na místech, kde se zpravidla moc oslav nekoná – na brněnské hvězdárně, v Augustiniánském opatství na Starém Brně a ve vědeckém zábavním parku VIDA.

I pokud si nechcete koupit lístek na samotnou konferenci, který vám zajistí také vstupy na oba víkendové koncerty, můžete navštívit veřejnou, festivalovou část Game Accessu. Tam si můžete vyzkoušet počítačové a konzolové, ale taky deskové hry, podívat se do galerie o videoherní historii, navštívit workshopy, turnaje, anebo si nechat něco podepsat od svého oblíbeného vývojáře.

S přednáškami o vývoji her přijedou autoři Kingdom Come: Deliverance, DayZ, Army 3, ale také Mafie 3. Své stánky pak v Brně otevře přes 75 tuzemských i zahraničních společností, kromě zábavy ale pořadatelé myslí i na vzdělání – pokud byste tedy chtěli hry třeba studovat, případně je časem sami tvořit, určitě se na letošní Game Access za dva týdny nezapomeňte dostavit.

Tagy: Brno Game Access

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

 • hra GRID

  GRID přinese závody na čtyřech kontinentech v ...

  2099 Kč Koupit
 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1999 Kč Koupit
 • hra F1 2019

  F1 2019 vás jakožto oficiální videohra turnaje Fia Formula ...

  1699 Kč Koupit

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.