Flagship - nové studio bývalých členů Blizzardu
zdroj: tisková zpráva

Flagship - nové studio bývalých členů Blizzardu

22. 10. 2003 21:21 | Byznys | autor: Redakce Games.cz |

Skupina devíti bývalých zaměstnanců vývojářského studia Blizzard, jmenovitě třeba Bill Roper, David Brevik nebo Max a Erich Schaeferovi, dnes oznámila založení nové společnosti.

Bude se jmenovat Flagship Studios, sídlit má v San Franciscu a můžete se mrknout už i na její homepage. O odchodu čtyřech výše zmiňovaných pánů, ke kterým se později přidali i další, jsme vás se všemi podrobnostmi informovali už počátkem července.

Zatím není úplně jasné, co mají tvůrci slavného Warcraftu, Starcraftu nebo Diabla v plánu, jak ale prozradil Bill Roper v jednom z rozhovorů, mělo by jít o hru, která se určitě zalíbí příznivcům jejich předchozích počinů. Ať už půjde o cokoliv, velký důraz má být vedle singleplayerové kampaně kladen i na možnost hraní ve více lidech. Přitom se nemá jednat o klasický fantasy příběh ani o hru zasazenou do prostředí, o kterém nikdy nikdo neslyšel, a jak Roper v žertu dodává, nebude jejich novým projektem ani žádný sportovní titul. Flagship se chtějí zaměřit jen na vývoj jedné hry a nevydají ji do světa dřív, než bude opravdu hotova a vyladěná. Podle Ropera už jejich studio kontaktovala i řada vydavatelů, kteří mají zájem o spolupráci. Co nakonec z exzaměstnanců Blizzardu vypadne, ukáže zřejmě až čas.

ka

Nejnovější články