zavřít

Flagship - nové studio bývalých členů Blizzardu

- Byznys autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Skupina devíti bývalých zaměstnanců vývojářského studia Blizzard, jmenovitě třeba Bill Roper, David Brevik nebo Max a Erich Schaeferovi, dnes oznámila založení nové společnosti.

Bude se jmenovat Flagship Studios, sídlit má v San Franciscu a můžete se mrknout už i na její homepage. O odchodu čtyřech výše zmiňovaných pánů, ke kterým se později přidali i další, jsme vás se všemi podrobnostmi informovali už počátkem července.

Zatím není úplně jasné, co mají tvůrci slavného Warcraftu, Starcraftu nebo Diabla v plánu, jak ale prozradil Bill Roper v jednom z rozhovorů, mělo by jít o hru, která se určitě zalíbí příznivcům jejich předchozích počinů. Ať už půjde o cokoliv, velký důraz má být vedle singleplayerové kampaně kladen i na možnost hraní ve více lidech. Přitom se nemá jednat o klasický fantasy příběh ani o hru zasazenou do prostředí, o kterém nikdy nikdo neslyšel, a jak Roper v žertu dodává, nebude jejich novým projektem ani žádný sportovní titul. Flagship se chtějí zaměřit jen na vývoj jedné hry a nevydají ji do světa dřív, než bude opravdu hotova a vyladěná. Podle Ropera už jejich studio kontaktovala i řada vydavatelů, kteří mají zájem o spolupráci. Co nakonec z exzaměstnanců Blizzardu vypadne, ukáže zřejmě až čas.

ka

Novinky na CZC.CZ

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.