CD Projektu se daří, první půlrok táhl datadisk k Zaklínači a GOG
zdroj: Archiv
Byznys

CD Projektu se daří, první půlrok táhl datadisk k Zaklínači a GOG

30. 8. 2016 13:23 | autor: Aleš Smutný |

Bylo jasné, že po loňském roku, kdy CD Projekt vydali Zaklínače 3, bude muset následovat propad v ziscích společnosti. Na ten skutečně došlo, ale není nijak drastický, naopak, firmě se finančně daří a i vyhlídky do budoucna jsou optimistické. Potvrdila to zveřejněná finanční zpráva za první polovinu letošního roku, v níž firma zaznamenala prodeje ve výši 73 milionů eur a čistý zisk ve výši 31 milionů eur. Pro porovnání, za první polovinu loňského roku, kdy vyšel Zaklínač 3, CD Projekt zaznamenal prodeje ve výši 124 milionů eur a čistý zisk 57 milionů.

Letos k ziskům přispěly stále dobré prodeje základní verze hry, stále dobíhající prodej prvního datadisku Srdce z kamene a především v květnu vydaný druhý datadisk O víně a krvi. Jelikož vyšel až 31. května a finanční zpráva končí 30. červnem, dá se čekat, že poslední Geraltova výprava výrazně promluví i do čísel v druhé polovině roku.

Navíc nebude profit firmy ležet jen na jejích bedrech. Dnes vychází Game of the Year edice, v níž najdete základní hru i oba datadisky a v říjnu začne uzavřená beta karetní Gwent: The Witcher Card Game, přičemž ostrá verze by měla stihnout vydání ještě letos.

zdroj: Archiv

Pokud jste se těšili na bližší zmínky o Cyberpunku 2077, musím vás zklamat – zpráva se o hře samozřejmě zmiňuje a dokonce jako o největším projektu studia v historii, ale z kontextu vyplývá, že příští rok s ním určitě počítat nemusíte. Gwent je momentálně aktuálnější se svým letošním datem vydání. Mimochodem, do roku 2021, což je okno, do nějž Cyberpunk 2077 formálně spadá, by mělo vyjít ještě jedno neoznámené tříáčkové RPG.

Dalším dílkem skládačky je pak samotný GOG. Ten zaznamenal v prvním půlroce největší prodeje v porovnání s prvními půlroky pět let zpátky. Důvodem jsou hlavně prodeje datadisku O  víně a krvi, přičemž se sem přenesl dynamický nárůst díky prodejům Srdce z kamene koncem předešlého roku. Prodeje na GOG dosáhly 15,5 milionů eur a čistý zisk z této distribuční platformy 4,5 milionů eur. CD Projektu se prostě daří a podle finančních projekcí firmy se tento vzestup nemá zastavit. Do roku 2021 ekonomové CD Projektu předvídají skoro zdvojnásobení hodnoty akcií. Momentálně je tržní hodnota firmy 1,2 miliardy eur.

zdroj: Archiv

Nejnovější články